גרניק תעשייתי לשטיפה בלחץ מים


הגרניק הוא מכשיר שמיועד לניקיון על ידי שימוש בלחץ גבוה להתזת מים, מכשיר זה מתאים למגוון רחב של פעולות ניקיון בהן שטיפה ידנית כבר לא אפקטיבית, מסובכת או גוזלת זמן רב בשל שטח גדול. הגרניק יצליח באמצעות לחץ ממוקד לפרק ולהסיר כתמים קשים, מסטיקים ולנקות בצורה יעילה ביותר שכבות לכלוך שהצטברו על המשטח, מתאים להסרת חלודה, עובש, כתמי שמן ועוד. פונקציה נוספת של הגרניק היא שינוי טמפרטורות של המים, לפי סוג המשטח והלכלוך שנצטרך לנקות נתאים שימוש של לחץ המים בקור או בחום. הגרניק התעשייתי משמעותית בעל יכולות גבוהות יותר מסוגי הגרניק הביתיים. על יכולותיו נפרט בהמשך המאמר.

לכלוך ומשטחים מסוגים שונים

משטחים למיניהם- משטחי מתכת, דקים מעץ, אבן ובטון. כיום יש שימוש גבוה של אריחי אבנים טבעיות ומלאכותיות מכל מיני סוגים כגון, אבן ירושלמית, גרניט פורצלן, פסיפסים ועוד. ישנן אבנים מחוספסות ואבנים חלקות ומבריקות. השימוש בלחץ מים גבוה יסיר כתמים מבין הבליטות שבאבן, או כאלו שנספגו בריצוף חלק ויחזיר את המראה הרצוי של המשטח לתוצאה הכי טובה שאפשר.

כתמים- ישנם הרבה חומרים שיכולים להיספג על גבי משטחים וליצור כתמים, כתמי שמן, כתמי צבע, גרפיטי וכדומה, גם הם יוסרו בקלות בזכות התזת מים בעוצמה.

למי מיועד הגרניק התעשייתי

גרניק תעשייתי יעיל מאוד לכיסוי שטחים גדולים ונמצא בשימוש נרחב בתעשייה למטרות רבות.

מוסכים-  הרבה מאוד מוסכים משתמשים בגרניק התעשייתי, ניקוי מכוניות, משאיות, מתקנים וכלל המבנה, מכשיר הגרניק יעשה את העבודה בצורה הכי טובה, במכונות תעשייתיות מתקדמות נוכל להגיע ל90 מעלות ויותר, בכך פעולת הסרת שמנים, לכלוך קשה ועובש נעשית לקלה במיוחד, המכשיר חסכוני מאוד במים ובנוסף אין צורך בשימוש של חומרי ניקוי וכימיקלים מה שהופך את ההשקעה לחסכונית בטווח הארוך הן בחומרי ניקוי, כמות המים והן בזמן העבודה ובכוח אדם שנצטרך להשקיע ללא מכונה מסוג זה.

אתרי בנייה- באתרי בנייה מעורב המון לכלוך, כתמי צבע, שמן, אבק, בטון וחומרים אחרים שיצטברו בשטח העבודה בזמן הבנייה, חומרים אלו מתקשים ומסרבלים את סביבת האתר, ישנו צורך קבוע בניקיון ופינוי של לכלוך רב, דבר שלוקח הרבה זמן ושעות עבודה. מכשיר הגרניק התעשייתי מסוגל לעשות זאת בקלות רבה, הוא נייד ובעל צינור שיגיע לכל פינה אפשרית לטיפול יסודי בלכלוך באתר הבנייה.

מפעלים- במפעלים רבים, בעיקר במפעלי מזון ואחרים יש צורך גבוה בחיטוי של סביבת העבודה, המתקנים הרבים, השמדת החיידקים בצורה יסודית וניקיון מוחלט של המפעל נעשית עבודה פשוטה יחסית באמצעות השימוש בגרניק התעשייתי, כיוונו לטמפרטורות גבוהות והתזת מים או קיטור על גבי מתקנים, פנים מיכלים ורצפת המפעל.

חקלאות- ישנם לא מעט דגמים ניידים של מכונות השטיפה התעשייתיות שיפעלו בעזרת סולר או בנזין, בין השאר מיועדים גם לשטחים חקלאיים ומקומות מרוחקים, לניקיון של מתקנים הנמצאים בשטח, כלי עבודה, טרקטורים ועוד.

יתרונות בגרניק תעשייתי

חיסכון- מכונות אלו מיוצרות באיכות ובסטנדרטים הכי גבוהים שיש דבר המונע צורך בתיקונים רבים (עדיין יש צורך בתחזוקה נכונה וטיפול תקופתי למכשיר). מאחר והמכשיר משתמש בלחץ להובלת המים, אין צורך בחומרי ניקוי כימיים ויש שימוש מועט במים, כשליש מכמות המים שתזרום בשימוש צינור גינה סטנדרטי בכך גם שומרים על הסביבה וגם חוסכים כסף. בזכות החיסכון הרב ההשקעה בגרניק תעשייתי מחזירה את עצמה, מכשיר הגרניק מכסה שטח גדול במעט זמן ובכך חוסך הרבה כסף וכוח אדם, בטווח הארוך נותן מפנה זמן להמשך עבודה באזור וללא המתנות ארוכות לניקוי המקום.

טמפרטורות גבוהות- במקרים מסוימים שינוי טמפרטורה לקור או חום גבוה יסייעו בהסרת הלכלוך הקשה. במעלות גבוהות במיוחד נוכל להסיר כתמי שמן, כתמי צבע, מסטיקים ישנים ועוד. ניקיון וחיטוי פסי ייצור במפעלים נעשית משימה פשוטה למדי.

יעילות- למכשירי הגרניק התעשייתיים יכולות לחץ גבוהות, יצליחו לנקות בצורה יסודית וממוקדת כל משטח ויגיעו לכל פינה, גם בשימוש בגובה, לניקוי רעפים, מתקנים גבוהים וקירות חיצוניים. כאמור, רוב הגרניקים התעשייתיים ניידים ויהיה קל להזיזם ממקום למקום ובעזרת צינור ארוך במיוחד והחלפה בין הדיזות השונות נגיע ונטפל בלכלוך היכן שיהיה.

לסיכום

הגרניק התעשייתי אופציה מצוינת לכל פרויקט ומטרה ועוקף בסיבוב את שאר שיטות הניקיון- משתלם יותר ויעיל בהרבה. בשנים האחרונות נהיה פופולארי בהרבה תחומים, בתעשייה, במוסכים ועוד. שימוש נכון במכשירים מסוג זה דורשים ידע וניסיון על מנת להימנע מגרימת נזקים שבשימוש לא נכון עלולים לקרות. אצלנו בHigh Pressure  מייבאים את המכשור הכי מקצועי שיש בשוק, עם עשר שנים של התעסקות בתחום אנו יודעים ומנוסים בכל הנוגע לשימוש בגרניק התעשייתי. נשמח לעמוד לרשותכם לכל שאלה וייעוץ מקצועי, הצעת מחיר לפרויקטים ולהזמנת גרניק תעשייתי, פנו אלינו בטלפון או בדף צור קשר.

Call Now Button