הסרת מסטיקים / ניקוי בלחץ גבוה

מסטיקים,  או גומי לעיסה, הם הממתק שביום יום רובנו נוהגים ללעוס וליהנות ממנו. אחת ממטרות גומי הלעיסה היא להחליף את הטעמים בפה לטעם מרענן וטעים אחר, אך כשאנו הולכים ברחוב ונדבק לנו מסטיק לסוליה נשאר רק טעם רע. המסטיקים עשויים מחומר לא מתכלה ונדבקים ברצפה, למעשה נשארים שם לתמיד ועם הזמן נהיים חלק מהרצפה. יש חשיבות רבה בהסרת המסטיקים והיא הכרחית לשמירה על אסתטיות ומקום נקי מחיידקים. ניקוי והסרה של מסטיקים ממשטחים שונים אינה משימה פשוטה וקרוב לוודאי שלא תוכלו להסירם באופן ידני מבלי לפגוע במשטח עצמו, כאן אנו, חברת High Pressure  , נכנסת לתמונה, עם ניסיון מקצועי של יותר מ15 שנים בתחום השטיפה בלחץ מים גבוה, אנו מסוגלים להסיר כמעט כל לכלוך שמצטבר על המשטחים השונים ובפרט- מסטיקים שהתייבשו עליהם.

ייצור המסטיקים

בעבר, היו נוהגים לייצר את גומי הלעיסה מהשרף של עצי האלה, או בשמה הנפוץ "אלת המסטיק", עצים אלו גודלו במיוחד להפקת השרף  לייצור המסטיק. כיום מיוצר בעיקר מחומרי פלסטיק שמבוססים נפט, לתרכובות אלו הוסיפו תמציות לטעמים ובעת הלעיסה משתחררים הטעמים אל חלל הפה ומעוררים את פעולת ייצור הרוק. בשתי שיטות הייצור, גם השרף וגם תרכובות הפלסטיק נדבקים למשטחים ורק בקושי רב ניתן להסירם.

אזורי המפגע

בעיה שגדלה בשנים האחרונות היא זריקת מסטיקים ברחוב על ידי עוברי אורח חסרי התחשבות. המסטיקים נדבקים לרצפה והופכים את המדרכה, הגן או החצר למקום מלוכלך. בבתי ספר, בגנים ציבוריים ובמרכזים מרכזיים עולה מספר עוברי האורח והילדים, בכך מטרד זה נעשה שכיח יותר וכמות המסטיקים גדולה בהרבה. בבעלותנו מכשירי שטיפה בלחץ מים גבוה, למכשירי שטיפה אלו יש יכולת החלפת טמפרטורה מקור לחום ואפילו לקיטור. התזת קיטור בלחץ גבוה באופן ממוקד היא השיטה הטובה ביותר להסרת המסטיקים ביעילות ובמעט זמן יחסית. במקומות סואנים טיפול זה נדרש במיוחד מאחר וכמות המסטיקים גדולה מאוד, הסרת המסטיקים בעזרת שיטות אחרות תדרוש זמן רב ובחלק מהמקרים ייעשה שימוש בחומריים כימיים להסרתם, שימוש במכשירים המתאימים לעבודה זו יחסוך לנו זמן רב בהשבת האזור לפעילות רגילה.

 

כאן לא סינגפור

סינגפור נחשבת לאחת המדינות המצליחות והעשירות בעולם, במדינה זו חלה הקפדה על בריאות הציבור וניקיון הסביבה. במשך הזמן עלתה המודעות למפגע זה ובשנת 1992 חל איסור מוחלט של לעיסת מסטיקים בציבור ואף מכירת מסטיקים במדינה, לאחר ששנים היו מדביקים מסטיקים במקומות ציבוריים מתחת לספסלים, מושבי אסלה, והשלכה על מדרכות הרחוב, המדינה החליטה לחוקק איסור זה וכעט, אדם שנתפס לועס מסטיק במקום ציבורי יקבל כנס של 100 דולר ואם יירק אותו ברחוב כבר יקבל כנס של 1000 דולר. אז אצלנו בישראל אין חוקים האוסרים על שימוש במסטיק, אבל מצב כמו של סינגפור מלמד ובהחלט מראה את רמת החשיבות בשמירה על הסביבה הציבורית נעימה ונקייה.

יתרונות הסרת מסטיקים בלחץ גבוה

עבודה במכשיר מתאים – ניקוי גומי לעיסה מכל משטח היא עבודה קשה וכמעט בלתי אפשרית באופן ידני, הפעלת לחץ גבוה של מים וקיטור יסירו ביעילות את משקע המסטיקים, חשוב לנו להשיב את המראה הרצוי למשטח מכל סוג שהוא, ללא פגיעה בו.

זמן ושטח – אופן הפעולה של המכשירים המתקדמים שלנו חוסך זמן להסרת המסטיקים ומאפשר כיסוי שטח גדול.

לחצים וטמפרטורות – התאמת לחץ ההתזה ושינוי הטמפרטורה במשאבות לחץ המים מקל על ההסרה ואנשי מקצוע בעלי ניסיון בעבודות מסוג זה יבצעו את הטיפול בצורה הטובה ביותר.

לסיכום

ברצונכם לנקות את הסביבה החיצונית של בית העסק, את המדרכה, החצר הציבורית או כל מקום ובו הצטברו כמויות של מסטיקים מיובשים, אין ספק שביצוע עבודה זו משאירים לאנשי מקצוע בעלי ניסיון, ואצלנו בHigh Pressure נוכל להבטיח את התוצאה הכי טובה למראה אסתטי ונקי. שירות ניקוי מסטיקים זה מתאים גם לעיריות ומועצות לניקיון סביבות מלוכלכות ברחבי העירייה או המושב. החברה שלנו מציעה מגוון שירותי שטיפה בלחץ מים של משטחים לדוגמה, ניקוי אבן ירושלמית, ניקוי אבן גרנוליט, ניקוי רצפות, ניקוי אבנים משתלבות ועוד פתרונות רבים. אז לייעוץ, תכנון פרויקט והצעת מחיר פנו אלינו בטלפון ובדף צור קשר.