חספוס בטון בלחץ מים גבוה

חספוס בטון בלחץ מים גבוה

 

ישנם שני מקרים בהם נצטרך לבצע חספוס בטון, הראשונה היא כאשר יש להכין את משטח הבטון לאטימה, כאן חספוס הבטון תורם להדבקות חומר האיטום. במקרה השני נבצע חספוס בטון כאשר יש שימוש בבטון כרצפת בטון מוחלק, הבעיה נוצרת כאשר רצפת הבטון נרטבת במים או בשמן היא נהיית מסוכנת להחלקה. על מנת למנוע החלקה ותאונות, עלינו לבצע חספוס של משטח הבטון. את החספוס אנו נעשה באמצעות מכונות מתקדמות להתזת מים בלחץ גבוה. לנו ב High Pressure  צי של מכונות שטיפה לחץ מים גבוה מהטכנולוגיות המתקדמות בעולה, מכונות המגיעות ללחצים של עד 3000Bar ולהתזת מים בחום או בקור, עד לחום של 95 מעלות. בשימוש בלחץ מים גבוה במיוחד נוכל אף לחספס בטון במדויק לרמה המבוקשת להמשך העבודה על המשטחים השונים. בהמשך נסביר במפורט על חשיבות וייעוד החספוס.

חספוס הבטון, מדוע הוא חשוב?

חספוס משטח הבטון לציפוי ואיטום בצורה נכונה משפיעה בצורה ישירה על עמידות ואורך חיי הציפוי, לפני עבודת הציפוי יש להכין בהתאם את המשטח, ההכנה כוללת ניקוי וייבוש מוחלט של משטח הבטון כך שתתאפשר רמת ההדבקה האידיאלית. באתרי בנייה קיים אבק ולכלוך רב, כך שעלינו להסיר את כלל שאריות הלכלוך הנובע מאזור העבודה , למשל אבנית, אבק וכתמים שונים כמו שמן וצבע, השגת משטח נקי לחלוטין יתבצע על ידי ניקוי באמצעות לחץ מים גבוה. כמו כן יש לוודא שהמשטח יציב ושלא קיימים חלקים רופפים שיביאו לקריסת הציפוי. 

אנו בצוות High Pressure   עובדים בתקני בטיחות ואיכות מחמירים ביותר להשגת התוצאה הטובה ביותר.

כיצד נבצע חספוס ומה ייעודו

כאשר נבצע חספוס בטון לצרכי איטום או ציפוי, החספוס נמדד במספר דרגות, את רמת החספוס אנו נקבע לפי סוג חומר האיטום ודרישות היצרן. גם במקרה של התזת בטון ישנה דרישה של חספוס המשטח, לכן עלינו להכין את משטח הבטון בדרגת חספוס מתאימה להדבקות הנדרשת ועמידות הציפוי לאורך השנים. חספוס משטחי הבטון מתבצע על ידי שימוש בציוד הקצה המתאים, משאבות לחץ מים גבוה המתיזות מים בלחץ משתנה המסוגל לחרוץ לחספס את הבטון באופן אחיד, בדרגות שונות ובעת הצורך נוכל להגיע גם לרמת חציבה בבטון.

לאחר שהבנו את חשיבות החספוס הבטון לציפוי וכיצד נבצע אותו נוכל לעבור לשלב הציפוי. הכנת משטח הבטון בחספוס מתאים ליישום של כל ציפוי שנבחר כגון טייח, אבן, ריצוף פנים, קירות, יישום של חומרי איטום, קרמיקה ועוד. כאמור, במקרים מסוימים נבצע חספוס בבטון בדרגה נמוכה למניעת סכנת החלקה על רצפת בטון מוחלק הנמצא לרוב בחניות, בתי עסק, מוסכים, מפעלים רבים ועוד.

 

יתרונות בחספוס בטון בלחץ מים

קיימות מספר שיטות המוצעות בשוק לחספוס בטון, משאבות בלחץ מים מובילות בתחום הניקיון אך אינן מתאימות רק לניקיון בלחץ, כך שכלל יתרונות השימוש במכשירים אלו בניקיון הם גם היתרונות לעבודות אחרות כמו החספוס. וללא ספק התזת מים בעוצמה מתאימה תספק את הפתרון המושלם לחספוס מדויק, יעילות וחסכון. 

– בשימוש במכשור המתאים נוכל לכסות שטח גדול במהירות גבוהה, בכך לחסוך זמן רב ולאפשר המשך עבודה במקום ליישום הציפוי או האיטום.

– תפעול והתאמה נכונה של לחצי המים נוכל להגיע לרמת חספוס כדרישת הציפוי ואופי הבטון ללא גרימת נזק למשטח עצמו.


Call Now Button