ניקוי אבן גרנוליט בשטיפה בלחץ מים גבוה

בתנאי מזג האוויר הקשים שבישראל יש צורך בסוג ריצוף וחיפוי חיצוני חזק ועמיד לשנים רבות. משטח הגרנוליט בשל חוזקו מתאים מאוד לצרכי חוץ, בריצוף ובחיפויים של חומות ובנייני מגורים. ייצור משטח הגרנוליט נעשה על ידי ערבוב של חצץ הגרנוליט במלט ויציקת התערובת לשטח הרצפה, או מריחת התערובת כחיפוי על המיקום הרצוי. המשטח המוגמר אינו חלק ועליו בליטות משתנות ורווחים בין אבני החצץ, ברווחים אלו יחדור לכלוך רב, בעבור הזמן ומאחר והשימוש בגרנוליט הוא ברובו המוחלט חיצוני, לא מעט לכלוכים יצטברו וייספגו. אנו בחברת High Pressure  מנוסים בניקוי משטחים מכל הסוגים בשימוש במכונות משוכללות מהמתקדמות בעולם.

גרנוליט- טיפול מקצועי

תחזוקה וניקוי של משטחי גרנוליט אינו תהליך פשוט, משטחים אלו חזקים יחסית אך מאפייני המשטח מאפשרים ספיגה של חומרים ולכלוך, לכן נרצה להשתמש כמה שפחות בחומרי ניקוי כימיים ונבצע ניקיון באמצעות שיטות שאינן פוגעות במשטח עצמו וישמרו עליו בצורה כמה שיותר טובה. אנו מנצלים את חוזק המשטח ללחצים גבוהים לשימוש במכונות ניקוי מתקדמות שנועדו לעבודות מסוג זה, התזה באופן ממוקד ועוצמתי של מים וקיטור על גבי המשטח תסיר את כלל הלכלוך שנספג ונדבק למשטח ביעילות. אך את עבודה זו יש לבצע רק על ידי אנשי מקצוע מומחים להשגת תוצאה מושלמת, תהליך ניקיון שיעשה בצורה לא נכונה על ידי אדם חסר ניסיון יכולה רק להזיק למשטח ולפגוע בבטיחות סביבת העבודה.

מיקום וסוגי הלכלוך

לעומת אריחים ומרצפות המיועדים לשימוש פנימי, אנו ניתקל בגרנוליט בעיקר בשימוש חיצוני, בטיילות, חצרות בתים, פארקים, שבילי גישה ובחיפויים חיצוניים של מבנים וחומות, למיקום תפקיד חשוב בכמות הלכלוך המצטבר בטווח הארוך, שכן ברחוב סואן או באזור עם הרבה עצים ועוברי אורח, יגדלו כמות המשקעים והלכלוך כמו מסטיקים יבשים, כתמי שמן ופיח באזור עם רכבים וכל גורם מלכלך אפשרי שיפגע במראה המשטח. בחורף כמויות של מי גשמים ייספגו באבן ועשויים ליצור כתמים או צמיחת עובש וירוקת. משטח הגרנוליט אינו נשחק בקלות ועמיד ביותר, בטיפול תקופתי נכון מסוגל להחזיק ולהישאר יפה שנים רבות. על כן, ככל שיוזנח לזמן ארוך יותר כך הלכלוך יתיישן ויקשה על עבודת הניקיון.

ניקוי משטחי גרנוליט בלחץ

ניקיון תקופתי של גרנוליט מומלץ ליישום אחת לכמה שנים במטרה למנוע הצטברות רבה של סימני לכלוך קשים על המשטח ובעת הניקיון עלינו להתחשב ברווחים בין בליטות החצץ במשטח ולחדור ביניהם לניקוי מקסימאלי. למכונות הניקוי בלחץ מים גבוה יכולות ואביזרים שבאמצעותם נוכל להסיר את שכבת הלכלוך על ידי התזת מים או קיטור, הקיטור מותז דרך צינור בלחץ גבוה ומבטיח רמת ניקיון גבוהה, ללא הפעלת לחץ גבוה בקיטור, משימת הניקיון תהפוך לקשה במיוחד ותהיה פחות יעילה לביצוע ולהשגת המראה המיועד.

השימוש בטמפרטורות משתנות מתבצע לפי שלבי פעולה-

– בשלב הראשון ננקה את המשטח בהתזת לחץ מים גבוה קר, פעולה שדואגת להסיר את שכבת האבק וכתמי הלכלוך הקלים יחסית.

– בשלב השני נעבור על המשטח בקיטור, לחץ מים גבוה חם, פעולה זו באה לטפל בסימני הלכלוך הקשים, הסרת מסטיקים וכתמים שומניים שמצטברים במשך השנים.

– ובשלב האחרון עלינו לייבש את המשטח ולנקז את המים.

יתרונות בניקיון משטחי גרנוליט

שמירה על המשטח הקיים היא המטרה ובניקוי בלחץ מים גבוה לא נעשית פגיעה במשטח, שיטה זו הינה היעילה ביותר ולהשגת רמת הניקיון הנדרשת אין דרך טובה מזו. בוודאי שלאחר טיפול נכון ייראה שינוי מהותי בגוון המשטח- כמו חדש.

– טיפול במכשור הנכון יעיל בהרבה מניקוי ידני ומכסה שטח רב במעט זמן, בכך מאפשר חזרה לשימוש במיקום המשטח ללא הפרעה.

– החזרת החיים למשטח והבטחת עמידותו לאורך זמן.

ניקיון בלחץ ללא פשרות

לנו בחברת High Pressure  ניסיון של חמש עשרה שנים בתחום ניקיון המשטחים מכל הסוגים בתקני בטיחות ואיכות מחמירים, מעמידים לרשותכם מגוון שירותי ניקיון מקצועיים. קבלת התוצאה הכי טובה היא בעדיפות ראשונה אצלנו ובעזרת טכנולוגיות מיוחדות וצוות אנשי המקצוע שלנו נדאג להחזיר את המראה והיופי של משטחי הגרנוליט. נשמח לעמוד לשירותכם ולכל פנייה, הצעת מחיר, התייעצות ותכנון פרויקט ניקיון, פנו אלינו בדף צור קשר או בטלפון.