ניקוי אבן ירושלמית / חידוש אבן ירושלמית מחיר

אודות האבן

מיזית יהודית היא האבן הפופולרית והמיוחדת שרובנו מכירים כ”אבן ירושלמית” , אבן גיר קשה שעוברת סיתות המקנה לה את צורתה הייחודית, מקור האבן באזור הרי ירושלים והיא שמשה במהלך ההיסטוריה כאבן לבנייה כללית וגם למבנים מפורסמים בירושלים, למשל הכותל המערבי, בשפלה ובסביבה. כיום האבן הירושלמית משמשת בעיקר לחיפויים וריצוף של מבנים יוקרתיים. על כן, במטרה לשמור על התכונות המרהיבות של האבן וצורתה, חייב לנקות אותה בצורה הכי מקצועית שיש, על ידי בעל מקצוע מנוסה.

אז למה האבן הירושלמית דורשת ניקיון מקצועי?

ניקיון ותחזוקת האבן הירושלמית אינו תהליך פשוט היא אמנם אבן חזקה יחסית אך עדיין סופגת מים וחומרים אחרים, לכן אסור להשתמש בחומרי ניקוי כימיים ונשתמש רק בשיטות ניקוי שלא יפגעו במבנה האבן וישמרו אותה בצורה הטובה ביותר. האבן הירושלמית נחשבת לקשה ביותר במשפחת אבני הגיר, הלכלוך שמצטבר ונספג באבן קשה מאוד להורדה ידנית לכן אנו מנצלים את תכונת החוזק  והעמידות שלה בלחץ גבוה ומשתמשים רק בציוד המקצועי שנועד לעבודה זו, התזת מים או חול בלחץ גבוה ובעוצמה רבה  ועל ידי האנשים שמבינים כיצד לבצע זאת במקצועיות.

מיקום – ההבדל בלכלוך

מיקום האבן הירושלמית משחק תפקיד מהותי בדרגת הלכלוך ותדירות הצורך שלנו בניקיון, בהרבה מקרים היא משמשת כחיפוי חיצוני בלבד, ולעתים כריצוף. במקרה של ריצוף, דריכה של אנשים עליה מדי יום או במקרים מסוימים נסיעה מרובה של רכבים יכתימו את האבן בשמנים, פיח ואבק בקלות גבוהה יותר לעומת חיפויים חיצוניים שיימצאו על הקיר. אמנם האבן הירושלמית נראית חלקה יחסית אך היא צוברת הרבה אבק, בנוסף היא מושפעת ממצב האקלים של כלל עונות השנה- בחורף, כמויות רבות של מי הגשמים ייספגו באבן וכך נוצרת הרבה לחות שגורמת להופעת כתמים כהים, עובש מצטבר וכתמי אבנית צהובים על גבי האבן.

ניקיון! – הדרכים הכי יעילות

כאמור חוזק האבן הירושלמית מאפשר שימוש בכלים מיוחדים לניקיון בהתזה בלחץ גבוה על מנת להוריד את השכבה המלוכלכת שהצטברה עם הזמן על האבן, ישנן מספר שיטות יעילות שאנו נשתמש בהן כדי לנקות בצורה הכי יסודית שאפשר, נעשה זאת באופן שוטף ובכך נוכל לשמור על המראה המרשים של האבן. התזת מים וחול בלחץ גבוה תוריד גם כתמים קשים ביותר בצורה הכי אפקטיבית שאפשר.

החסרונות בבנייה באבן ירושלמית

האבן הירושלמית היא אבן גיר טבעית מסותתת ובעלת בליטות שונות וסדקים קטנים שמאפשרים ללכלוך מכל מיני סוגים להיתפס ולהיספג בה, בגלל מאפיינים אלו יהיה קשה לבצע ניקיון ידני. בבנייה באבן טבעית יש לנו לא מעט יתרונות מעבר למראה המיוחד שהמבנה מקבל, האבן, בשל הצפיפות הייחודית שלה, מספקת בידוד מעולה ונותנת לנו אוירה שונה ותחושה מיוחדת לעומת בניה מודרנית אחרת. כמו כן בחלק מהמקרים עלות הבנייה בה תהיה נמוכה יותר.

בכל זאת, ניקיון האבן הוא תהליך מורכב ויש מספר דברים שעלינו לעשות כדי לשמור על גימור האבן ויופייה, אם לא נדאג לתחזק את האבן, במקרים של הזנחה ממושכת ייתכן שינוי גוון צבע האבן באופן מוחלט, כתוצאה מצבירת לכלוך במשך תקופה ארוכה. בשביל זה אנחנו פה! באמצעות המכשור המקצועי הנכון והתזת לחץ מים או חול, נוכל להסיר גם כתמים קשים ושכבות לכלוך שנראות בלתי אפשרי להורדה ובכך להחזיר את החיים לאבן הכל כך מדהימה הזאת.

יתרונות בניקוי בשטיפה בלחץ מים גבוה

שמירה על האבן היא המטרה שלנו ואצלנו יודעים זאת, הניקוי בלחץ גבוה בחול או במים אינו פוגע באבן עצמה, שיטה זו היא הכי אפקטיבית ומתאימה במיוחד להשגת התוצאה המבוקשת הרבה יותר מדרכים אחרות שמוצעות בשוק. לא מתפשרים כלל ,גם עם כתמים ולכלוך קשים במיוחד, לאחר הטיפול אצלנו המשטח יציג שינוי מהותי הנראה לעין.

ניקוי יסודי זה שם המשחק

אין ספק שהטיפול והתחזוקה באבן הירושלמית אינה משימה פשוטה, אצלנו מגיעים לתוצאה הכי טובה שאפשר בכל הנוגע לניקיון האידאלי של האבן, הן בדרכים הכי יעילות, באמצעות המכשור הכי מקצועי  והן באנשי המקצוע המנוסים שידאגו להחזיר את המראה והיופי שמגיע לאבן הירושלמית שכל כך מייחדת את הסביבה שלנו ומציגה את זהות העם היהודי בכל העולם.

שירותינו
אנו בהיי פרשר נשמח לנקות ולחדש את האבן הירושלמית שבבעלותכם.
אנו עובדים בכל חלקי הארץ ללקוחות פרטיים ולקוחות עיסקיים.
לעוד מידע מקצועי והצעת מחיר עבור שירותינו אנא צרו עימנו קשר ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

Call Now Button