ניקוי אבנים משתלבות

ניקוי אבנים משתלבותריצוף באמצעות אבנים משתלבות הוא פופולארי מאוד בימינו ונמצא אותן כמעט בכל מקום אליו נלך, במבנים ציבוריים ופרטיים, הייצור של האבן פשוט יחסית, היא עמידה מאוד בתנאי מזג האוויר והיא נותנת מראה מסודר ואסתטי לריצוף בגינה, בחניה, במדרכות, בשבילים ועוד. כמו כל ריצוף, האבנים המשתלבות יכולות לצבור לכלוך, לספוג שמן וליצור כתמים ובמקום בו מכוניות עוברות על האבנים או בחניה גם יישארו גם סימני צמיגים. לכן מידי פעם יש צורך בניקוי לשמירת המראה הרצוי של הריצוף. ניקוי של האבנים המשתלבות קשה ומסורבל באופן ידני ולכן רצוי שיתבצע על ידי אנשי מקצוע המנוסים בעבודות כאלה ובעזרת הציוד המתאים.

מהי האבן המשתלבת?

בעבר, במדינות רבות ובאירופה הריצוף הנפוץ היה מאבן טבעית המסותת לצורה המתאימה, אך במהלך השנים אבנים טבעיות נעשו נהיו יקרות יחסית ולכן נעשה מעבר לייצור מלאכותי של אבנים המשרתות את אותה המטרה של ריצוף מדרכות, שבילים וכדומה. אבן משתלבת היא כינוי נפוץ לריצוף בטון מודרני המיוצר באופן תעשייתי, אבנים אלו עשויות לרוב מבטון יבש וחצץ המוסיף עמידות בשחיקה (בישראל נעשה שימוש בבזלת או באבן צור) ופיגמנטים לצבע, חומרים אלו יוצקו בשתי שכבות לתבנית ולאחר מכן יעברו תהליך במכבש, שיטה זו מאפשרת ייצור כמות גדולה של אבנים משתלבות באופן וממדים אחידים. על ידי שינוי התבנית והפיגמנטים, האבנים מיוצרות בגדלים, צורות וצבעים שונים לפי הצורך. לאבן גבשושיות קטנות וסידור האבן בריצוף מתבצע עם חול במרווחים שבין האריחים בהרבה מקרים לכלוך גושי יוכל להיכנס, מה שידרוש ניקוי עמוק להסרת לכלוך זה.

רחבת חניה, שבילי גישה ועוד

בתי עסק- בבתי עסק רבים כמו בתי קפה, מסעדות ועוד, יעשה שימוש בריצוף של אבנים משתלבות ברחבה החיצונית כחלק מהמדרכה, שטח זה הוא בדרך כלל השטח ממנו נכנס לבית העסק ומה שייתן לנו את הרושם הראשוני, לכן עלינו לשמור את הרחבה נקייה.

בתים פרטיים- במקרים של שיפוץ הבית, האבנים המשתלבות עלולות להתלכלך מכתמי צבע, שמן, אבק וכדומה. הרכב שבחניה, הצמחים, והמעבר בגינה הם גורמים ללכלוך בריצוף שמעת לעת נרצה לנקות בכדי לשמור על מראה הבית.

רחובות וחניונים– שבילי הרחוב, חניות ציבוריות גנים ציבוריים הם אזורים בהם יעברו מספר רב של אנשים וכך לכלוך רב יצטבר.

ניקוי בלחץ מים של אבנים משתלבות

היום יש שימוש גבוה באבנים משתלבות ובכל מקום, לכן ניתקל במגוון רחב של סוגי לכלוך. במקרים ממש גרועים של הזנחה, בהתאם למיקום, על האבנים המשתלבות תצטבר שכבה של לכלוך כמו עובש, אבק, לשלשת ציפורים, מסטיקים, שמן ועוד. השיטה היעילה ביותר לטיפול בלכלוך על האבנים המשתלבות היא באמצעות שטיפה בלחץ גבוה של מים. במקרים של לכלוך קשה במיוחד השימוש במכונות אלו הוא הכרחי להסרתו. הניקוי מתבצע באמצעות התזת מים חמים או קרים באופן ממוקד על הריצוף עצמו על ידי מכונות מתקדמות לשטיפה בלחץ גבוה, את עבודה זו יש לבצע בצורה הנכונה ועל ידי תפעול נכון של מכשירים אלו על מנת למנוע גרימת נזק בצפוי האבן ולשמירה על עמידותה למשך השנים.

יתרונות בניקוי האבנים המשתלבות

שמירה על מראה האבן- האבן המשתלבת נועדה להישמר ולהחזיק שנים רבות של שימוש ועמידה בתנאי מזג האוויר, ניקיון תקופתי שלהן יבטיח ניצול מקסימאלי של חיי האבן. במקומות ציבוריים ובבתים פרטיים יש צורך לשמירה על הנראות ולכן שבילי גישה וסביבת הבית או העסק הם מיקומים קריטיים לניקיון.

שימוש בלחץ- ניקיון של האבנים המשתלבות מסורבל מאוד באופן ידני ולא יעיל, הסרת כתמים קשים ובשטח גדול תמשך זמן רב ולא תגיע לתוצאה הרצויה. שימוש במכונות המתאימות לשטיפה בלחץ יחסוך זמן רב, ובשינוי טמפרטורות בהתאם ללכלוך תשיג את המראה המבוקש בחזרה לאבן, כמו חדשה.

לסיכום

כאמור, בישראל רוב המדרכות ושבילי הגישה בנויים מאבנים משתלבות, בעבור השנים יצברו לכלוך, פיח, נוזלים וכדומה. אצלנו בHigh Pressure  מציעים סל אופציות ניקיון לכל מטרה וסוג המשטח לתוצאה הכי טובה שיש. באמצעות מכשירי לחץ מים משוכללים נוכל לפתור כל בעיה ללא נזק וביעילות רבה. הצוות שלנו בעל ניסיון של  למעלה מעשור בתחום השטיפה בלחץ מים ואנו נשמח לעמוד לשירותכם-  אז להצעת מחיר, תכנון פרויקט ותיאום צרו איתנו קשר בטלפון או בדף צור קשר.