ניקוי אבנית בלחץ מים

שכבה מוצקה בצבע לבן ? כנראה שזו אבנית

כל הדרכים להסרת האבנית מסדר היום שלנו

אנחנו פוגשים אותה כל בוקר שאנחנו מביטים בקומקום , אנחנו מבחינים בה כל לילה במעמד המקלחת והיא נמצאת בחיים שלנו כל עוד לא נטפל בה. הטיפול באבנית דורש מאמץ מצומצם וטיפול תחזוקתי שוטף , על מנת למנוע את התופעה.

מהי אבנית, ואיפה אנחנו פוגשים אותה?

האבנית הינה שכבה מוצקה בצבע לבן – אפרפר המצויה לרוב במכשירי חשמל ביתיים , כגון: ברזים , מסנני מים , מדיח הכלים , מכונת הכביסה , הקומקום ואפילו הדוש של המקלחת .. כן כן , המים בישראל נחשבים מים קשים והמשמעות היא שהם עתירים במגנזיום וסידן. חומרים השוקעים ומתגבשים לכדי משקע לבן – אפרפר הנקרא , אבנית .

את האבנית רצוי להסיר ולהרחיק , משום שהיא מפריעה לתקינותם השוטפת של מוצריי החשמל , סתימת צינורות , סגירת פתחים ולא רצויה בחיי היום יום שלנו. מומלץ להכניס את ניקוי האבנית ממכשירי החשמל השונים ומהמקומות שבהן היא מצטברת , לשגרת תחזוקת הבית הקבועה. ישנן כמה דרכים להסרת האבנית ועל כך נפרט במאמר זה.

הסרת האבנית ממכונת הכביסה

במכונת הכביסה , שתפקידה לוודא את ניקיון הבגדים שלנו גם מצטברת אבנית לא מעט פעמים. הצטברות זו פוגעת ביעילות המכונה ובתפוקה שלה. אנחנו בטח לא ניתן לה להרוס לנו את הסטיילינג…

לכן מומלץ בטווח זמן של בין 3 – 4 חודשים לבצע ניקוי יסודי ופשוט ובכך נוכל לשמור על אורח חיי המכונה לצד תפוקה גבוהה ואיכותית.

הניקוי עצמו יתבצע על ידי הפעלה של מכונת הכביסה במצב הרתחה כאשר היא ריקה וללא בגדים. במגירת האבקה נשים כוס חומץ או 2 כפות גדושות של מלח לימון והפלא כבר יקרה מעצמו.

הסרת האבנית ממדיח הכלים

מדיח הכלים שלנו הינו בין המקומות היותר סטרילים וחשובים שנוכל למצוא ברחבי הבית. בייחוד , אם משם יוצאות כל הצלחות שסעדנו עליהם את ארוחת הצהריים המפוארת שלנו. מדיח הכלים שלנו צובר אבנית עם הזמן עקב האדים והאיזור המוגבר בלחות מתמדת. רצוי לנקות מכשיר חשמלי זה בתדירות של בין 3 – 4 חודשים בדומה למכונת הכביסה. פעולת ניקוי מדיח הכלים תיעשה על ידי הפעלתו כאשר הוא במצב ריק מכלים ולאחר שהוספנו לו כוס חומץ במקום המיועד. כמו כן , ניתן לשפוך על רצפת מדיח הכלים גם כן חומץ ולהנות מאוירה מבריקה אף יותר

.

הסרת האבנית מברזים

כוס חומץ אחת ושתי כוסות של מים יעשו את העבודה במקרה הזה. איך מבריקים? מערבבים את שתי הכוסות לתמהיל אחד ולאחר שטבלנו את מטלית הבד אפשר כבר להתחיל לשפשף. רצוי גם בפיית הברז באיזור של המסנן , שם מצטברת אבנית שלא מתביישת להסתתר אם נהיה עדינים בהגדרה זו . 10 דקות לאחר פעולת השפשוף ניתן יהיה להשתמש במטלית בד יבשה ולנגב אחרינו. נו, כמו חדש?

הסרת האבנית מדוש המקלחת

דוש המקלחת , המקום המרגיע והמרענן שלנו בתחילת היום ובסיומו , מי מאיתנו היה רוצה לחבל בחויה אנרגטית זו? אבל גם בדוש המקלחת שלנו מצטברת שכבת האבנית ולכן רצוי שנשמור על תחזוקתו ותקינותו השוטפת תרתי משמע של דוש המקלחת שלנו. לצורך ניקוי יסודי של דוש המקלחת רצוי להכניס אותו למים עם חומצת לימון או חומץ לפרק זמן של רבע שעה. לאחר כרבע שעה ניתן לשפשף אותו במטלית בד יבשה ולהבחין בשינויים שהיו לפני הניקוי ולאחר הצחצוח. מסתבר שלימון אכן מוסיף המון…

הסרת האבנית מהקומקום הביתי שלנו

אם הייתה קיימת תחרות לגבי היווצרות האבנית במכשירים חשמליים , כנראה שהקומקום הביתי שלנו היה מנצח בה במקום הראשון. הסיבה לכך נובעת מהשימוש היום יומי שלנו בו ומהעובדה שיש בו תמיד מים לצד לחות מאוד מוגברת. בעת הפעלת הקומקום אנו מכניסים אותו למצב רתיחה ודרגת החימום מגבירה את קצב צבירת האבנית. בעקבות כך המשקעים מצטברים על גוף החימום ועל תחתית הנירוסטה ופוגעים ביעילות ההרתחה של הקומקום. מי מביננו היה רוצה לזלזל בצורת ההגשה של קפה הבוקר שלנו , הוא הרי הסיפתח להמשך כל היום…

אז איך מנקים את המכשיר במקום הראשון בצבירת אבנית?

תהליך הסרת האבנית מהקומקום הוא מאוד פשוט. שימוש בחומץ או לימון יהפכו אותו לאף פשוט יותר. ניתן להשתמש בחומרי ניקוי אך רצוי להשתמש בחומרים טבעיים כמו חומץ או מלח לימון (חומצה) שישרתו לנו את אותה מטרה.

כאשר נרצה לנקות את הקומקום שלנו בעזרת חומץ , כדאי שנכיר שחומץ 5% יוכל מאוד לעזור לנו בהליך ניקיון זה. את החומץ נשפוך לתוך הקומקום , כשליש מגובהו. לאחר מכן , נמלא את הקומקום במים קרים מהברז , עד שיעברו את סימן הצטברות האבנית הגבוה ביותר. כעת נותר לנו להמתין רבע שעה על מנת שהחומץ יאכל את כל האבנית מדפנות הקומקום וייתן לנו אפקט מירבי של ניקיון. לאחר כרבע שעה נשטוף את הקומקום במים , נחזור על פעולה זו מספר פעמים עד שיעלמו כל החלקיקים הלבנים ונבחין בגוף חימום נקי וחדש. לאחר סדר פעולות אלה , נרתיח את הקומקום על מנת לתת לגוף החימום לעבוד בצורה חלקה ורותחת ובמקביל לשטוף ולהוציא שוב חלקיקים לבנים שלא יצאו בשטיפה הקודמת. את אותו אפקט של ניקיון זה , נוכל לקבל באמצעות כף של מלח לימון לתוך הקומקום עם אותם סדר פעולות. מומלץ לנקות את הקומקום על פי הוראות אלו בתדירות של פעם בשבועיים על מנת לשמור על תחזוקתו השוטפת של הקומקום הביתי או המשרדי שלנו ובכך להנות מקפה בוקר מהביל וארומטי , לרוויה 😉

חשוב לציין, במקרה שיצא לנו לשתות את האבנית דרך מים לא מסוננים (תופעה שתופסת אותנו לא מעט פעמים) צריך לזכור שבניגוד לדעה הרווחת , האבנית לא גורמת לאבנים בכליות או בכיס המרה . לכל היותר , נמצא אותה על השיניים או על החניכיים כאשר היא מלכלכת לנו את המראה האסתטי ואת חוזקן של השיניים. לכן רצוי מאוד להקפיד ולשמור על תחזוקה מונעת של ניקוי האבנית מהקומקום הביתי או המשרדי שלנו , על מנת שנוכל לשמור על סביבה הגיינית ומראה מבריק הן של המוצר עצמו והן של השיניים הלבנות שלנו. מי מאתנו לא היה מעוניין לקום כל בוקר עם חיוך נוצץ וממגנט לצד שיניים לבנות ויפות ?

כולנו רוצים להגיע לבית אחרי יום עבודה ולראות ברק בעיניים. על הרגשה נוצצת ואוירה לבנה כבר לא צריך לשלם יקר.הדרך שבה נוכל להתענג על הרגשה זו , תהיה באמצעות תחזוקה שוטפת ופעולות מונעות של הסרת האבנית מסדר היום שלנו.

אנו , high-pressure , מסירים אבנית מכל סוגי גופיי החימום , אזורים עם לחות מוגברת ומכשירים חשמליים על כל סוגיהם , במהירות ויעילות באמצעות אבחון התופעה לצד הכלים המתאימים וניסיון רב בתחום. יש לקחת בחשבון שעבודות ניקיון מהסוג הזה יעלו לנו החל מאלף שקל.

high-pressure מתמחה בניקוי והסרה של כל סוגי הלכלוכים , כל סוגי השטיפה , שטיפת גשרים , שטיפת מבנים חיצוניים , ניקוי משטחים ושטיפה בלחץ גבוה.

שירות אדיב , אמין ומקצועי

בהצלחה.