ניקוי בגרניק

מהו הגרניק?

גרניק הינו שם כללי למכשירי השטיפה בלחץ, מכשירים אלו מתאימים למספר רב של פעולות ניקוי בהן נצטרך להשתמש בלחץ ממוקד להסרה ופירוק כתמים קשים וניקיון שכבות לכלוך בצורה מקצועית. מכונות הגרניק מתאימות לכיסוי משטחים גדולים במעט זמן ונחשבות ליסודיות ביותר. באמצעות שימוש בלחץ רב נוכל לנקות כמעט וכל משטח ומגוון סוגי לכלוך, חלודה וכתמים, למשל ניקוי עובש, לשלשת יונים, כתמי שמן ועוד. את מכשיר הגרניק נוכל להפעיל בטמפרטורות שונות, התזה שללחץ מים חמים או קרים, בהתאמה לסוג הלכלוך והמשטח אותו נרצה לנקות.

סוגי הגרניק

הגרניק מגיע בכל מיני צורות וגדלים בהתאם לצורך, תעשייתי או ביתי

הגרניק התעשייתי – ברוב המקרים מיועד לניקוי כתמי לכלוך קשים, כתמי שמן, חידוש חיצוני של מבנים מהצטברות הלכלוך במהלך השנים ואפילו יפעל לחיטוי של פסי ייצור. מכונת שטיפה בלחץ זו תעשה שימוש במים חמים בדרך כלל ותפעל על סולר או בחיבור לחשמל. המשתמשים העיקריים של מכשור זה יהיה במפעלים רבים, קניונים, מוסכים ועוד. אין ספק שהתוצאות יהיו הכי טובות, כאלו שלא נוכל להשיג ע"י אף מתקן אחר.

הגרניק הביתי- יתחבר לנקודת חשמל ביתית ומיועד לרוב לניקיון משרדים קטנים, דקים, רצפות הבית והחצרות, ניקיון מרפסות, הרכב האישי, חומות אבן, שבילים ועוד. מכשיר התזה זה יעשה שימוש במים קרים ובגלל סיבה זו אינו מתאים לניקיון של כתמי שמן או כתמי לכלוך קשים אך עדיין יצליח לנקות לכלוך כללי בצורה מפתיעה למדי והפעלתו תהיה פשוטה יותר מאשר ניקיון ידני מאחר ואין צורך בהפעלת כוח פיזי.

ההבדלים בין סוגי הגרניק הם לא רק בטמפרטורות המים, אלא בעוצמת המנוע, למכונה תעשייתית יהיה הספק מנוע גבוה בהרבה לעומת מכונה ביתית. ישנן מכונות שאינן צריכות חיבור לחשמל ומספקות את העבודה ובכך גם הניידות של המכשיר משתנה. לא מעט מכונות בעלות מנוע יפעלו על בנזין או סולר ויתאימו לשימוש חיצוני בו אין חיבור לחשמל כמו בשטחים חקלאים, עבודות בכביש, בשטח וכדומה. לכן נתאים את הגרניק למיקום שטח העבודה, לאופי הלכלוך ובכך נתחשב בניידות, בחום הדרוש ובעוצמת ההתזה הדרושה.

אביזרים לשימוש בגרניק

ישנם מספר אביזרים נלווים אשר יגיעו יחד עם מכונות השטיפה , אביזרים אלו ישמשו במספר אופנים את מפעיל המכשיר בזמן עבודת הניקיון להתאמת המכונה לסיטואציה, נוכל לווסת את פעולת הלחץ שתפעיל מכונת השטיפה ועוד פעולות. בקצה הצינור יהיה מחובר אקדח לחץ שנועד לשליטה על וויסות לחץ המים בזמן הניקיון לשינוי ההתזה מחלשה לחזקה. הצינור, שמחובר בקצה אחד למכונה ובקצהו השני לאקדח, צריך להיות באורך המתאים לסוג העבודה ונוחות המשתמש. בקצה האקדח ישנה פיה הנקראת דיזה ותפקידה לשמור על האיזון הנכון של לחץ התזת המים.

השימושים השונים של הגרניק

למכשיר הגרניק יכולות שטיפה רבות ואותן נפרט

ניקיון כל סוגי המשטחים – על ידי שימוש נכון נצליח לנקות כל סוג משטח שהוא, קירות, רצפות, דשא סינטטי, משטחי מתכת ועוד.

רחיצת מכונות ומכוניות – הרבה מפעלים ומוסכים משתמשים בגרניק לפעולות ניקוי יום יומיות של מכשור ומתקנים במפעלים ובמוסכים נקיון כתמי שמן, פיח, כתמי בוץ ועוד.

אתרי בנייה- לא מעט אתרי בניה משתמשים בגרניק, לניקוי אבק, אבנים, כתמי צבע, ניקוי והסרת בטון  ושמן שנוצרים תוך כדי הבנייה. השימוש במכשיר לא יגרום נזק לחומרים ובכך משרת את המטרה ביעילות.

הורדה יסודית של לכלוך- גם בשימוש ביתי וגם בשימוש תעשייתי מכשיר הגרניק יעשה את העבודה ויסיר לכלוך ביעילות.

יתרונות בשימוש בגרניק

שימושים רבים – כאמור, מבנה המכשיר ואופן פעולתו מאפשרים לנו להשתמש בו לניקוי רוב המשטחים. ניקיון של מדרכות, ריצוף פנים הבית וריצוף חיצוני- ניקוי גרנוליט, אבן ירושלמית, פסיפס וכדומה, בטון, חומות אבן, למעשה שימוש נכון במכשור חדשני זה עושה כמעט כל עבודת ניקוי לאפשרית.

חסכון רב במים – לעומת צינור גינה סטנדרטי ,גרניק משתמש כשליש מכמות המים, במצטבר תכונה זו חוסכת לנו הרבה כסף ושומרת על הסביבה מבזבוז יתר של מים.

יעילות- מכונות התזת מים בלחץ גבוה יגיעו לכל פינה ויצליחו לנקות באופן יסודי וממוקד את המשטח. לא רק לשימוש בגובה נמוך, בעט הצורך ננקה רעפים, גדרות חומות אבן גבוהות וגם ניקוי חיצוני בניינים ומבנים גבוהים.

לסיכום

מכשיר הגרניק חסכוני מאוד ואופציה מעולה לכל מטרה, גם באופן ביתי וגם בתעשייתי נהיה פופלרי למדי בשנים האחרונות בשל היעילות והתוצאות המרהיבות. עדיין, ניקוי בגרניק דורש נסיון ומקצועיות גבוהה. השימוש במכשירים אלו דורש ידע לביצוע הפעולות הנכונות ללא גרימת נזק שעלול לקרות בשימוש מוטעה.

לכן, לא לחשוש לפנות לייעוץ והכוונה מהאנשים המקצועיים והמנוסים שלנו.