ניקוי בלחץ מים


מהי התזת מים בלחץ?

ניקיון בהתזה היא שימוש במכונה מיוחדת הנקראת גרניק המיועדת להתזת חומרים שוחקים בעזרת נוזל (לרוב מים) או באמצעות אוויר דחוס בעוצמה ומהירות גבוהה על גבי משטח שנרצה לחספס או להעביר ניקוי. ממגוון סוגי המכשירים, הנפוצים בניהם נעזרים בהעברת גז דחוס, ברוב המקרים אוויר דחוס, להובלת החומר שנרצה להתיז במהירות ועוצמה חזקה. כיום ניתן למצוא לקנייה מכונות ביתיות אך יש הבדל גדול בין העוצמה של מכונה ביתית למכונות תעשייתיות שבה נוכל להתאים את הלחץ במדויק להסרת כתמים ולכלוך מהמשטח, וכך גם בניסיון המקצועי של האדם המתפעל אותה. למשל במכונות לחץ מים אפשר לכוון את טמפרטורת המים עד לחום של 80 מעלות ובכך לשפר משמעותית את יכולת הניקיון. ישנן מכונות שטיפה שמתאימות להורדת חלודה מאוניות, צבע מקירות (גם גרפיטי) וכמעט כל חומר עם הלחץ המתאים.

למי מתאים השימוש במכונות אלו?

ניקיון נהיה סטנדרט בחברה של היום ותמיד יש דרישה וצורך לנקות, במשטחים פנימיים ובחיצוניים. ניקיון תקופתי של משטחים רבים הכרחי לשמירת אסתטיות. שימוש במכונת שטיפה בלחץ תתאים לכל אחד, בוודאי לשימוש ביתי, למשל לחנייה בבית, ובהרבה מקרים לשימוש תעשייתי במפעלים חניונים ועוד. מכונה ביתית תוכל לתת מענה לשימוש אישי ומועט יחסית בשטיפה של משטחים קטנים יותר בסביבה הביתית, לעומת מכונת לחץ מים תעשייתית שתתאים יותר לשטיפת שטח רחב ומתקנים רבים במשך הרבה זמן, אמנם תהיה יקרה הרבה יותר אך המבנה והחלקים שלה יהיו איכותיים יותר ויחזיקו לאורך זמן. לכן יש צורך לבחור בשירות הכי מתאים לסיטואציה והצורך שלנו בניקיון, ביתי או תעשייתי.

ניקוי משטחים מחוספסים

בלא מעט מקרים נצטרך לנקות משטחים בעלי חספוס מסוים כמו אבן או בטון, משטחים שספגו שומנים וחומרים אחרים נתקשה מאוד להוריד אותם באופן ידני, במיוחד לכלוך שהתקשה לאחר זמן ידרוש הפעלת לחץ גבוה להורדה. מאחר והלכלוך נתפס בין החריצים ובבליטות השונות על המשטח הדרך הכי טובה להתגבר ביעילות עליו היא באמצעות מכונות שטיפה בלחץ גבוה. נצליח להסיר את הלכלוך שהצטבר בעזרת עוצמת ההתזה של זרמי המים ששוטפת וחודרת בין כל הסדקים והנקבוביות בצורה ממוקדת והכי יעילה שאפשר. נוכל להסיר מגוון רחב של הלכלוך כגון עובש שהצטבר, מסטיקים שנדבקו למשטח, לשלשת יונים, חלודה וכדומה. כמובן שישנן עוד שיטות ניקיון שמוצעות בשוק אך מכונות שטיפה בלחץ יבצעו עבודה יסודית בניקוי משטחים רבים ולכלוך קשה.

ישנן מספר מטרות להן נשתמש בלחץ מים

ניקיון חיפויים וקירות – בהרבה מקרים ישתמשו בחיפויי אבן בבתים, בניינים וחומות אבן בגינות, במשטחים גדולים במיוחד יעיל מאוד להשתמש במכונת התזה על מנת לנקות בקלות שטח רחב.

ניקיון ריצוף – אם תרצו לשטוף את רצפת מקום העבודה, רצפת החניה או המרפסת, במיוחד במקומות עם לכלוך רב כמו מפעלים ומוסכים, בהם יהיו כתמי שמן ועוד משקעים קשים מכונות השטיפה בלחץ התעשייתיות יעשו את העבודה ביעילות גבוהה. על המשתמש במכונת הניקוי להתחשב בנקודות ומכשירי החשמל בסביבה.

שטיפת רכבים – ניקוי בלחץ מים קל יותר מעבודה ידנית ואף חסכוני מאוד במים, לכן בהרבה מוסכים חוסכים זמן וכוח אדם ומנצלים זאת לניקיון של רכבים. כמובן כל עוד הרכב סגור המים לא יחדרו פנימה.

יתרונות השימוש

זמן ושטח – שימוש במכונות לחץ מים גבוה תעשייתיות יכסו שטח רחב במעט זמן ויחסכו המון שעות עבודה וכוח אדם.

שמירה על הסביבה – כאמור שטיפה ידנית במים וסבון לא מספיק יעילה להסרת כתמים ולכלוך קשה. שימוש בחומרים כימיים וסבונים למיניהם יכולים להיספג ולפגוע במשטחים מסוימים ומעבר לכך לזהם ולהזיק לסביבה. בשטיפה בלחץ מים רק המים יחלחלו לאדמה ולא חומרים כימיים המזהמים את מי התהום, השימוש בשיטת שטיפה זו אינה פוגעת בבריאות מבצע העבודה והאנשים בסביבת השימוש בה, אופן השימוש הוא נקי וידידותי לסביבה וחסכוני במים.

ולסיכום

היתרונות הרבים במכונות שטיפה בלחץ מים, מראים לנו כמה שיטה זו אפקטיבית על מגוון סוגי המשטחים – בטון, רעפים, מדרכות, רצפות, חומות אבן, ועוד. הפעלת לחץ ממוקד יסיר את הלכלוך ביעילות מכל מקום, גם בגובה ובעוד מקומות שקשה להגיע אליהם. אצלנו נעשה הכול כדי שהתוצאה תהיה משביעת רצון ונעניק לכלל המשטחים מראה נקי ומצוחצח ללא פשרות.

אנו בhigh – pressure עוסקים בשירותי לחץ מים גבוה מעל ל10 שנים, ונשמח לעמוד לשירותים בכל מקום ובכל שעה. לעוד מידע מקצועי והצעות מחיר אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר בדף צור קשר או בהתקשרות.

 

 

Call Now Button