ניקוי דק בלחץ מים

השימוש ברצפת דק נהיה פופולארי מאוד בשנים האחרונות, בגינות בבתים פרטיים, בתי עסק, חצרות ובעוד מקומות רבים משתמשים ברצפת דק לרחבות חיצוניות. הדק לרוב יהיה עשוי מעץ וכאשר שוהה בחוץ זמן רב מושפע מגורמים חיצוניים, מתלכלך ומאבד את טיב מראהו המקורי. לשם כך יש לבצע תחזוקה תקופתית ולחדש את מראה הדק. אנו בחברת High Pressure  נבצע את ניקוי רצפת הדק על ידי מכונות שטיפה בלחץ מים גבוה, בטכנולוגיות מהמתקדמות בעולם אשר מסוגלות להגיע ללחצים גבוהים במיוחד, התזת מים חמים או קרים ועד לרמת הניקוי בקיטור. ניקוי בלחץ מים יסיר כתמי שמן ואת שכבת הלכלוך שהצטברה עם הזמן. את הניקוי יש לבצע על ידי בעל מקצוע מנוסה כדי לא לפגוע במשטח הדק, כך לנקות ולהביא את הדק לתוצאה האידיאלית של דק נקי ואסתטי. בהמשך המאמר נפרט על החשיבות וביצוע ניקוי דק בלחץ מים.

הצורך בניקוי הדק

עם הזמן יותר ויותר בתי עסק כמו בתי קפה ומסעדות משתמשים ברצפת דק לרחבות חיצוניות, גם בבתים פרטיים, אולמות אירועים וחצרות ציבוריים. הדק מוסיף למראה המקום ויוצר אווירה חמה, אך מאחר ורצפת הדק ברובה המוחלט תהיה חיצונית, הדק ייחשף לגורמים כגון: תנאי מזג האוויר- שהיה ארוכה בשמש מייבשת וצורבת את השכבה החיצונית, מי גשם ולחות נספגים, סופחים איתם אבק ולכלוך חיצוני לנקבוביות העץ. כתמי שמן ולכלוכים שונים נוספים גם הם מצטרפים להיווצרות שכבת הלכלוך שעל רצפת הדק. כאשר מדובר בעסקי המזון כתמים מאוכל ושתייה יהיו שכיחים יחסית וכך הצורך ותדירות הניקיון יעלו. בשל תכונות העץ יש צורך בניקוי עמוק ואף ניקוי עובש באזורים של רטיבות ולחות רבה.

כיצד נבצע ניקוי דק

כאשר ניגש למשימת ניקוי הדק נגלה שישנן שיטות רבות המוצעות בשוק, חלקן מערבות שימוש בחומרי ניקוי כימיקלים שבדומה ללכלוך, נספגים בעץ ועלולים לפגוע בעמידותו ומראהו. יש חשיבות גבוהה בניקוי דק תקופתי, שכן הזנחה לאורך זמן רב עלולה לגרום לנזקים בלתי הפיכים לדק. את ניקוי הדק אנו נבצע באמצעות מכשירי ניקוי בלחץ מים על ידי אנשי הצוות המנוסים שלנו, שימוש במכשירים בטכנולוגיות מתקדמות מאפשר שליטה בלחצי המים ובטמפרטורת המים ניקוי בקיטור אפקטיבי מאוד לניקוי דקים וגם להסרת מסטיקים. שימוש נכון בלחצים יבטיח תוצאה מצוינת ללא גרימת נזק למשטח.

יתרונות בניקוי דק בלחץ מים

ניקוי באופן ידני של הדק אינו יעיל מספיק להסרת כתמים קשים, כיסוי כלל שטח הדק היא עבודה קשה שתגזול זמן רב. למכשירי שטיפה בלחץ מים יתרונות רבים והבדל מראה הדק לאחר ניקוי בלחץ מים יהיה ניכר ומשמעותי-

– שימוש במשאבות ניקוי בלחץ מים גבוה חסכוני מאוד במים ואינו דורש שימוש בחומרי ניקוי המזיקים לסביבה ולמשטח העץ.

– שימוש באביזרים נכונים מאפשר כיסוי שטח גדול במהירות וכך נוכל לחסוך זמן וכוח עבודה.

– התאמה נכונה של לחץ וטמפרטורת התזת המים יפרק את הלכלוך וישאיר את משטח העץ נקי מבלי לפגוע בו.

– מכשירי ניקוי בלחץ מים הפועלים על סולר מאפשרים ניידות ועבודה במקומות בהם אין גישה לתשתית חשמל.

– ניתן לבצע את עבודת ניקוי הדק במהלך הלילה לבתי עסק בהם עבודה יום יומית שוטפת וכך לחסוך כסף והשבתות מיותרות.

לסיכום

ישנם סוגי עץ רבים המשמשים לבניית דקים, מקורות רבים ללכלוך ושיטות רבות לניקוי, היתרון בניקוי בלחץ מים הוא ברור ומבטיח ניקוי עמוק ויסודי של רצפת הדק. אנו בחברת High Pressure  מוכנים לכל טיפול בלחץ מים ונמצאים בפריסה ארצית. עם ניסיון של יותר מ15 שנים בתחום אנו מעמידים תקני בטיחות מחמירים ומשיגים תוצאה איכותית ללא פשרות. מגוון שירותי השטיפה בלחץ מים שאנו מציעים כוללים ניקוי רצפה מכל סוג, שירותי ניקוי בלחץ בעבודה בגובה, ניקוי מדרכות, ניקוי אבן ירושלמית, ניקוי קניונים ועוד. שמחים לעמוד לרשותכם ומוכנים לכל פרויקט, אז להתייעצות, הצעות מחיר, ותכנון עבודות פנו אלינו בטלפון או בדף צור קשר.