ניקוי הסרת בטון ומיצי בטון


ניקוי הסרת בטון ומיצי בטון

תמצית :

שלום לכל הקוראים שלנו. במאמר זה נרחיב על בטון- ניקוי, הורדה והסרת בטון מכל משטח ואבן ואיך נוצר מצב בו אנו נדרשים בשירותי שטיפה בלחץ להורדה והסרה של בטון ומיצי בטון.

בטון הינו חומר המשמש לבנייה. ישנם כמה סוגי נוסחאות לבטון אבל המודרני ביניהם הוא: צמנט, חול, חצץ ומים. לא תמיד הבטון מיוצר במפעל או בבית מלאכה, כאשר נדרש כמויות קטנות יחסית כגון בשיפוצים קטנים, בוחרים אנשי המקצוע לערבל את הבטון בשטח הפרויקט כמו בשיפוץ ביתי, בניית חומה ועוד.. יציקת בטון היא עבודה לא פשוטה ומלכלכת כיוון שהבטון דומה לדייסה כבדה ונוזלית שצריך ליצוק בהרבה מקומות שונים ולאחר יצוק הבטון הבטון מתקשה והופך לבלתי ניתן להסרה כמעט ובכך גם כל מיצי הבטון שהושפרצו בשוגג ותוך כדי עבודה על רצפות מדרכות ועוד מתקשים ואין ביכולתנו להוריד אותם ללא עזרים מקצועיים.

היות ומדובר בעבודה לא פשוטה כאמור, ברור שהסרת בטון הינה מלאכה של מקצוענים (ולא של חובבנים כמובן) עם הציוד המתאים והמיועד לכך.

כאשר רוצים להגיע לתוצאות מעולות וללא נזק למשטחים עצמם, נדרשת עבודה מורכבת בכמה שלבים ובדיקת לחצים מתאימים ועוד.. במידה ועבודה כזאת תתבצע על ידי מישהו שאינו מקצועי יתכן שהבטון ירד אבל גם יווצר נזק בלתי הפיך למשטח או כל דבר אחר ממנו רצינו להוריד את הבטון.

באיזה מצבים נדרש מאיתנו לצרוך שירותי שטיפה בלחץ גבוה להורדת בטון ומיצי בטון:

*לאחר עבודה עם בטון והתייבשות בטון במקומות לא רצויים, שטיפה בלחץ מים נעשית בצורה מדוייקת ללא נזק למשטחים, אבנים או כל דבר אחר ממנו רצינו להוריד הבטון .

*אזורים ציבוריים – מקומות ציבוריים בהם התבצעו עבודות עירייה ועבודות פרטיות המלכלכות בבטון ומיצי בטון את המדרכות, רצפות, כבישים, מתחמים ציבוריים ועוד.

מגוון עבודות עירייה משאירות שאריות בטון כמו למשל בהחלפת עמודי מנורות ופנסי רחוב.

כך קורה שמגוון עבודות עירייה ועבודות תשתיות שונות גורמות ללכלוכי בטון ברחוב על האבנים המשתלבות, מדרכות, כבישים שבילים ועוד..

כיום לא מעט עיריות רוצות להראות עד כמה עירם יפה נקיה ואסתטית אבל לפעמים לא מדובר רק בנקיון ואסתטיקה אלא גם בבטיחות והמנעות ממפגעים אשר עלולים לסכן את התושבים לדוגמא בתרחיש של אדם מבוגר שנתקל ומועד מגוש בטון יבש על המדרכה או ילדים שרוכבים על אופניים.

בקיצור סכנת בטיחות לציבור.

*שיפוצי בתים – במהלך שיפוצים נעשה המון שימוש בבטון כתוספות או יציקות, לפעמים הבטון נוזל לאט לאט או משפריץ למקומות לא רצויים כמו חצרות, ריצוף הבית או ריצוף החצר ועוד.. וכפי שהוזכר קודם הבטון מתקשה ולאחר מכן אין הרבה מה לעשות, כמובן שאפשר לנסות להוריד אותו עם פטיש או פטישון אבל זו עבודה מגושמת שתגרום למשטח יותר נזקים מאשר תועלת.

*אתרי בניה בתים ובניינים – במהלך בנית הבית או הבניין יש שימוש רב בבטון המובל במערבלי בטון או המעורבל באתר הבניה. במהלך עבודת הפועלים והקבלנים נוזל לא מעט בטון ומיצי בטון למקומות שאיננו מעוניינים כמו שבילים, חצרות, מדרכות, חניות תת קרקעיות ועוד.

כשמודבר באתרי בניה שונים, שימוש בשטיפה בלחץ מים להורדת בטון נחשב להכי יעיל ומומלץ מאוד.

*חצרות בתים – לאחר בניה של שבילים בשטחים פרטיים וציבוריים נעשה שימוש בבטון ובהעדר עבודה מסודרת נותרים כתמי בטון ומיצי בטון בכל הגדלים.

מה מאוד חשוב לדעת לפני ביצוע הסרת בטון?

יש מגוון רב של שיטות להורדת בטון, כתמי בטון ומיצי בטון, אבל לא תמיד זה כזה טוב כפי שזה נשמע יש הרבה חומרים המציעים לנו למרוח או להשפיץ על הבטון ולאחר מכן להמתין שזה יפרק את הבטון, חומרים אלו חזקים מאוד וברוב הסיכויים יגמרו לנזק באזור אותו ברצוננו לנקות ובכך לגרום נזק בלתי הפיך המצריך מאיתנו להחליף את המשטח, אבנים משתלבות או כל דבר אחר.

נוסף לכך מדובר בחומרים כימיים שאינם ידידותיים לסביבה ואשר מזהמים את האוויר שאנו נושמים וכמו גם מי תהום.

בשטיפה בלחץ מים איננו משתמשים בחומרים כלשהם מלבד מים נקיים בלחץ גבוה ובכך מונעים את הזיהומים השונים.

 

איך בעצם אנו מורידים את הבטון?

הבטון הוא חומר קשה מאוד ולאחר התייבשות כמעט ואינו ניתן להורדה כאמור. בשיטה מקצועית ומדויקת ניתן להסיר בטון גם ללא נזקים למשטח עליו הוא דבוק.

נוסף לכך השימוש בשטיפה בלחץ מים אינו גורם לנזקים סביבתיים.

שלבי ניקוי הבטון:

  1. ראשית נבצע בדיקות הדרגתיות באמצעות המשאבות התעשיתיות (גרניק) ובהן אנו נעלה את רמת לחץ המים על המשטח הדורש ניקוי עד לרמה המקסימלית ושאינו גורם נזק.
  2. לאחר שהגענו לרמת לחץ המים הרצויה במשאבות (גרניק) אנו נתחיל להשפריץ על הבטון אותו אנו מעוניינים להסיר עד שמתפרק מהמשטח הרצוי באמצעות אביזרים כגון אקדח, פלור וכו' ועל ידי איש מקצועי בעל הסמכה.

אזהרה: שימוש של גרניקים על ידי אנשים לא מקצועיים יכול לגרום לסכנה מיידית לאנשים ולסביבה. לחצי המים בהם אנו משתמשים הינם לחצים גבוהים מאוד שיכולים לפרק כל דבר והתפעול על ידי מישהו שאינו בקיא ומקצועי בתחום מסוכן מאוד.

לסיכום:

לדעתנו, שטיפה בלחצים גבוהים באמצעות משאבות (גרניקים) תעשייתים היא הדרך היעילה ביותר להורדת בטון, כתמי בטון ומיצי בטון ושטיפות בלחץ מקנות לנו תוצאה מדהימה ללא נזק למשטח אותו אנו מנקים וללא נזק זיהומי לנו ולסביבה.

להזמנות ופרטים נוספים על ניקוי בטון הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר בעמוד או התקשרו וצוות פרו פרס ישמח לעמוד לשרותכם.