ניקוי / הסרת חלודה בלחץ מים וחול


מהי חלודה ולמה היא בעייתית כל כך

חלודה היא תופעה משמעותית שבני האדם מנסים להתמודד איתה משחר ההיסטוריה. ראשית נבין מהי חלודה וממה היא נוצרת. חלודה היא תהליך כימי במתכת שנקרא שיתוך, היא מופיעה כאשר ישנה חשיפה של המתכת לחמצן ולמים, תראה בכתמים אדומים חומים ובמקרים גרועים יותר המתכת תתפורר ותתפרק לאבקה אדומה. חמצן נמצא באוויר שאנו נושמים ומים יהיו בלחות שבאוויר, בגשם ובאדמה. לכן מספיק שהמתכת תהיה חשופה לאוויר הפתוח כדי להתחיל לפתח שכבת חלודה. היווצרות החלודה הינה תהליך איטי והדרגתי. במהלך הזמן המתכת תתפורר בקלות וחלקי החלודה יהיו חלשים מהמתכת הראשונית. ללא טיפול מונע או משמר, משטח המתכת עצמו יאבד מחוזקו בשל החלודה לכן יש לדאוג לתחזוקת המתכת בכל מיני דרכים. גם לבעיה זו נוכל להציע לכם מגוון פתרונות ועל כן נפרט בהמשך.

דרכים להתמודדות עם חלודה

ציפוי בחומר חיצוני- אחת הדרכים למניעת חלודה היא ציפוי משטח המתכת בשכבת הגנה. לרוב נהוג לצבוע משטחים חיצוניים, בכך ניתן להגן על המתכת ולהוסיף מראה אסתטי. עם זאת, כיסוי המשטח בצבע אינו פתרון תמידי מאחר והצבע נשחק, מתבלה ומתקלף עם הזמן וכך המתכת תיחשף לחמצן ומים שיוכלו לחדור את הצבע. כיום בשוק, חברות הצבע מייצרות לרוב צבעים מתקדמים, שיוכלו לספק שכבת הגנה משמעותית מפני החלודה. מספר דוגמאות לצביעה הן של גדרות, שערים, דלתות ועוד. בחברות המכוניות יעשו שימוש בצבעים הכי מתקדמים שיש כדי למנוע היווצרות חלודה במשך שנים רבות. במקרים אחרים לא נוכל לצבוע את המשטח ושכבת ההגנה שנוסיף למתכת תהיה בעזרת חומרים אחרים כמו שעווה, לכה וכדומה.

ציפוי במתכת חיצונית- דרך נוספת להתמודדות בחלודה היא ציפוי המשטח בשכבה דקה של מתכת אחרת כמו אבץ, שיטה זו משמשת בעיקר לציפוי פריטי מתכת קטנים למשל מסמרים, מטבעות ועוד.

שינוי תרכובת המתכת- בדרך זו יוסיפו בתהליך הייצור חומרים אחרים לברזל, חומרים אלו יימנעו החלדה של המתכת במגע עם חמצן ומים. תערובת מוכרת בשימוש היום יומי שלנו היא פלדת האל חלד שמורכבת מעשרה אחוזי כרום וכמויות נמוכות יותר של ניקל ומתכות שונות.

הסרה יעילה של החלודה

כאמור המצאות של חלודה על משטח או חלק מתכת יחלישו ויעוותו אותו ואף יפגעו ביכולת שלנו להשתמש בו. אחת התכונות של החלודה היא להתפשט ובכך לפגוע ביותר שטח על המתכת ובהחמרה יום יומית של רמת הנזק למתכת. מעבר לירידה בחוזק המתכת, מראה המשטח מבחינה אסתטית ייפגע מאוד ובמקרים מסוימים ישנה חשיבות למראה החיצוני של המבנה. למזלנו הרב נוכל בצורה פשוטה מאוד להסיר את שכבת החלודה על ידי ניקוי בלחץ עם מים או חול, אופציה זו היא פעולה מהירה ויסודית מאוד.

מתי עלינו לסיר את החלודה

בתעשייה של היום, נפוץ מאוד הצורך בהסרת חלודה, מאחר ומחסנים ומפעלים רבים יהיו בנויים ממתכת ובהם מתקנים ואביזרים ממתכת שיצברו חלודה עם הזמן. לא משתלם להחליף חלקים חלודים, ניקוי חלודה היא לרוב משימה פשוטה למדי וזולה בהרבה. נקודה קריטית לניקוי המשטח היא כאשר החלודה שהצטברה יצרה חספוס, דבר המקשה בצביעת המתכת. עדיין נוכל להסיר את שכבת החלודה לפי חומרת על ידי שימוש בהתזת חול או מים בלחץ גבוה, בעזרת הלחץ הרב חודר בנקבוביות החלודה ומצליח להסיר אותה עד לשכבת מתכת נקייה.

היתרון במשימת הסרת החלודה

במאה האחרונה התעשייה גדלה ללא הרף והשימוש בברזל הוא גבוה מאוד. השימוש בתעשיות הרכב, תעשיית הצבא ועוד יצרו דרישה מספרית גבוהה והצורך בהסרת החלודה תמיד גדל, כמות רבה של חברות שעוסקות בתחום יצרו תחרות. בכך הפופולאריות והתחרות של החברות השונות הובילו לירידה משמעותית במחירים להורדת החלודה. בימינו עבודת ניקיון מקצועית ויסודית של משטחי ברזל מחלודה והבאתם למצב צביעה יכולה להסתכם בכמה מאות שקלים. שיטת הסרת חלודה בהתזת חול היא הכי יסודית ויעילה שיש לכן לא רק שהיא הפתרון הכי זול, לעומת פתרונות אחרים תטפל בעבודה בצורה מוחלטת ובמאמץ מועט בהרבה גם במשטחים גדולים במיוחד.

מקצוענות זה אנחנו!

אז הבנו את החשיבות הרבה בהורדת החלודה בזמן, ואת הדרכים שלנו להתמודד איתה, אין ספק שבנוגע להסרת החלודה ביעילות נשתמש בכלים מיוחדים להתזת חול ואו מים בלחץ גבוה ואצלנו בHigh Pressure , יש את הכלים ואת האנשים המנוסים והמקצועיים שלנו שידאגו לטפל בחלודה ביסודיות. עם ניסיון של מעל 10 שנים נשמח לעזור ולהיות לשירותכם. למידע נוסף,שאלות והצעות מחיר פנו אלינו בדף צור קשר או בטלפון.