ניקוי כלונסאות בלחץ מים גבוה

כאשר האדם הרגיל מסתכל על מבנה הוא רואה את התוצר הסופי, יוכל להניח שייתכן ויש לו מרתף, חנייה תת קרקעית או מקלט, אך כמובן שהמבנה מתחיל ביסודות לפני הכול. אחד הנושאים החשובים ביותר בתחום הבנייה הוא נושא יסודות המבנים, כל מבנה באשר הוא נדרש לעמוד בקריטריונים מסוימים על מנת למנוע אסונות ונזקים מיותרים, בניית מבנים כמו בתים פרטיים, בניינים, קניונים ועוד דורשת בניית בסיס מתאים. הכלונסאות, עמודי התמיכה, אינו מונח מוכר במיוחד, לפחות לאלו מאיתנו שאינם מתעסקים בתחום הבנייה. בשלב שלאחר בניית הכלונסאות יש לבצע אטימה שלהן אך נותר לכלוך רב כגון בוץ, שאריות בטון ועוד, לכלוך זה יוסר בצורה הכי טובה על ידי ניקוי בלחץ מים גבוה. במאמר זה נסביר על הכלונסאות ונפרט על הצורך בניקיונם.

כלונס מהו

כלונס הוא סוג של יסוד בנייה, תפקידו לתמוך בעומסים משתנים על הקרקע ולקבע את המבנה. קיבוע ותמיכה זו מתבצעים למעשה על ידי הכלונסאות, החדרת עמודים בחלקם אל הקרקע וחיבור חלקם העליון אל שאר יסודות המבנה. תכנון, שימוש ובנייה נכונה של הכלונסאות מונע שקיעה של המבנה במקרה של אדמה חולית או בוצית, בנוסף מונע קריסה של קירות תמיכה במהלך הבנייה. בעבר נעשה שימוש בכלונסאות מעץ אך בימינו עלו צרכי הבנייה ובהתאם, על מנת להתמודד עם עומסים גדולים בהרבה, הכלונסאות עשויים בעיקר מבטון ופלדה. מאחר וישנם סוגים שונים של כלונסאות, את בחירת סוגם יבחרו בהתאמה לעומסים הצפויים ולסוג הקרקע.

קיר שיגומים והצורך בניקיון

קיר שיקומים נוצר כאשר מבצעים יציקה או החדרה של מספר רב של כלונסאות בשורה. בתור התחלה במקרה של החדרה, מחדירים את כלונסאות הפלדה ובמקרה של יציקה,יוצקים את הבטון לפתחי הקידוח שבהם מוטות מתכת, לאחר מכן תתבצע חפירה מצד אחד של שורת הכלונסאות וכך נוצר הקיר. כאשר מסיימים עם החפירה המסיבית של שטח הבניה הגדול נותרות כמויות גדולות של לכלוך ושאריות בנייה על גבי הכלונסאות, בין העמודים, במרווחים הקטנים נותרים שאריות הבנייה בטון, בוץ ועוד. על מנת לסיים את קיר השיגומים צוות הבנייה מוסיף שכבת איטום כדי לתת עמידות נוספת לכלונסאות. ישנה חשיבות גבוהה מאוד להסרת הלכלוך באופן מקצועי מהכלונסאות, על ידי מכונות ייעודיות לשטיפה וניקוי בלחץ מים גבוה, ובכך אחיזת חומרי האיטום תהיה בצורה הטובה ביותר. אצלנו בחברת High Pressure  מחזיקים בצי של מכונות שטיפה מהמתקדמות בעולם שכמובן יתאימו לעבודה באתרי בנייה מרוחקים או כאלו ללא מקור חשמל זמין, מכונות אשר מגיעות ללחצים עד 3000 Bar ולחום עד 95 מעלות, כך שנוכל להתאים את הלחצים במדויק לסוג המשטח אותו ננקה, ללא גרימת נזק.

יתרונות בניקוי כלונסאות בלחץ מים גבוה

– איכות גבוהה של ניקיון הכלונסאות תשפר את אחיזת חומרי האיטום ובכך תשמור על אטימות הכלונסאות מגורמים חיצוניים.

– פעולת ניקוי זו נעשית על ידי הצוות המיומן שלנו, בעל ניסיון רב בתחום השטיפה בלחץ גבוה תוך שימוש מקצועי במשאבות לחץ מים מתאימות ובהתאמה של טמפרטורת המים, סוג הדיזה ועוצמת התזת המים.

– ניקיון באמצעות מכונות ניקוי בלחץ מים יעילות מאוד בניקוי כלונסאות ונותן פתרון להסרת הלכלוך במדויק, חסכון בזמן וכיסוי שטח גדול בשיטתיות נכונה.

– כאשר נשתמש במכונות שטיפה בלחץ מים גבוה לניקוי כלונסאות אין כלל צורך בשימוש של חומרים כימיים המזהמים את מי התהום והסביבה.

– ניקוי על ידי התזת מים בלחץ גבוה ללא ספק יניב את התוצאה הטובה ביותר לעומת שיטות אחרות.

– העבודה באתרי בנייה לרוב מתבצעת ללא מקור חשמל נגיש, לשם כך נשתמש במשאבות לחץ מים הפועלות על דלק ושניתן לגרור אותן לאתר הבנייה.

לסיכום

אופן בניית הכלונסאות מעלה את החשיבות והצורך בניקיון מקצועי שלהם ומהווה שלב קריטי להמשך בניית המבנה. ברוב המקרים בפרויקטים ובבניית מבנים גדולים עולה הדרישה לתפקוד ועמידה בזמנים. שטיפה בלחץ מים גבוה נותנת פתרון יעיל בזמן ובאיכות הניקוי הנדרשת. אנו בחברת High Pressure  עם ניסיון של יותר מ15 שנים בתחום הניקיון בלחץ מים גבוה, מספקים את הניקיון הנדרש בעבודה מקצועית וללא פשרות, מיישמים תקני איכות ובטיחות מחמירים ומעמידים סל רחב של שירותי ניקוי בלחץ מים לתעשייה ולמגוון מטרות כגון ניקוי אבנים משתלבות, ניקוי גרפיטי, הסרת בטון ומיצי בטון, ניקוי בקיטור ועוד. אנו שמחים לעמוד לרשותכם לכל פרויקט, התייעצות והצעת מחיר, התקשרו אלינו או פנו דרך דף צור קשר.

Call Now Button