ניקוי מדרכות בשטיפה בלחץ מים

ניקוי מדרכות בשטיפה בלחץ מים


כבר כמה מאות שנים שקיימת המדרכה, רעיון המדרכה הוא להקצות מקום בטוח להולכי הרגל לצד הכביש בו בתור התחלה היו כרכרות הסוסים וכיום מכוניות. בשל הקרבה של המדרכה למעבר של כלי רכב היא עלולה לספוג שמן ופיח, בהרבה מקרים ביציאה ממגרשי חנייה שכונתיים מעבר היציאה לכביש יהיה על חלק מהמדרכה וסימני צמיגים גם ייתפסו בקלות. בנוסף, באופן טבעי מעבר של הולכי רגל רבים גורם לצבירת המון לכלוך על משטח המדרכה. ניקיון תקופתי של המדרכה הכרחי לשמירה על המראה שלה ועל ניקיון הסביבה. ניקוי מדרכות מסורבל וקשה לביצוע באופן ידני, לשם כך אצלנו בחברת High Pressure  מחזיקים בצי של משאבות ניקוי בלחץ מים עם יכולות התזת מים בעוצמות גבוהות של עד 3000Bar וטמפרטורת מים המגיעה ל95 מעלות, כך שנוכל להתאים את העוצמה והטמפרטורה לסוג המדרכה והלכלוך.

סוגי המדרכות

בטון מוחלק- שיטת הריצוף בבטון מוחלק פשוטה יחסית אך בשל תכונותיו של הבטון הוא מתבלה מהר, סופג כתמים, רטיבות ומאבד את המראה המקורי שלו תוך זמן קצר יחסית. הכתמים הנספגים ושכבת הלכלוך המצטברת יהיו לרוב כתמי שמן, עובש, פיח, אבק ועוד השפעות ממזג האוויר. ניקוי בלחץ מים וניקוי בטון בקיטור הן הדרכים לטיפול בלכלוך ובכתמים אלו.

אבנים משתלבות– לא סתם ריצוף זה פופולארי מאוד, אבנים משתלבות מיוצרות באופן מלאכותי בצורות ובצבעים שונים, בנויות להחזיק זמן רב ולהתמודד עם שחיקה ותנאי מזג האוויר. אופן סידור הריצוף יוצר שקעים ומרווחים קטנים בין האבנים, במרווחים אלו עשויי להיתפס לכלוך גושי אשר בחלק מהמקרים ידרוש ניקוי עמוק יותר. כמו כן, גם האבנים המשתלבות ייצברו פיח, אבק, רטיבות שתגרום לירוקת ועוד.

אבנים טבעיות– במקרה של ריצוף באבן טבעית, ברוב הסוגים תהיה חזקה יחסית אך עדיין תספוג מים וחומרים אחרים,  מעבר רב של אנשים ורכבים יכתימו את המדרכה בפיח, אבק וכתמי שמנים. בחורף כאשר יש כמויות רבות של גשם עובש ואבנית מצטברים על פני האבן.

אספלט- אפילו שנעשה פחות ופחות שימוש באספלט למדרכות, האספלט חזק יחסית, אך לרוב, הריצוף אינו אחיד ויהיו בליטות ושקעים רבים שיאפשרו ללכלוך רב להצטבר על המדרכה, לשלשת ציפורים, מסטיקים ועוד.
הסרת מסטיקים מכל סוגי הריצוף תהיה פשוטה יחסית באמצעות ניקוי בקיטור והתזת מים.

המדרכה בכל מקום!בתי עסק- בתי קפה ומסעדות, אולמות אירועים ובעוד מגוון בתי עסק, שביל הגישה יהיה מרוצף ברחבה החיצונית או שיהיה כחלק מהמדרכה עצמה, המראה והניקיון באזור זה ממנו להיכנס לבית העסק הוא זה שנותן לנו את הרושם הראשוני, לכן יש צורך בשמירה על ניקיון המדרכה. 

ניקוי מרכזי בילוי- ניקוי קניונים וניקוי מרכזי ביג הם חלק מהדוגמאות לניקוי מדרכות במתחמי בילוי, ישנה חשיבות רבה בניקיון של אתרי קניות ומסחר אלו לשיפור המראה וחיזוק האווירה במקום.

רחובות וחניונים– עיריות רבות דורשות ניקוי תקופתי למדרכות הרחוב, שבילים, גנים ועוד, כמו כך גם ניקוי חניונים הכרחי, ניקוי חניונים תת קרקעיים או ניקוי חניונים חיצוניים הם העצירה הראשונה לפני כניסה לבית או לבית עסק, הלכלוך נדבק ברגליים ומגיע איתנו ליעד.

 

ניקוי מדרכות בלחץ מים

השימוש גבוה במגוון סוגי המדרכות והריצופים, מיקום המדרכות ושבילי הגישה פותחים בפנינו רשימה ארוכה של סוגי לכלוך שונים. במקרים גרועים של הזנחת המדרכה ובמיקומים מלוכלכים במיוחד, מצטברת שכבת לכלוך קשה. דרך הטיפול היעילה ביותר לכל סוגי הריצוף והמדרכות היא באמצעות מכונות שטיפה בלחץ מים גבוה, במקרים בהם שכבת הלכלוך קשה במיוחד, הכרחי השימוש במשאבות אלו. ניקוי בלחץ מים מתבצע באופן ממוקד בשינוי של טמפרטורת המים לקרים או חמים (גם ניקוי בקיטור) על גבי הריצוף עצמו. את עבודה זו יש לבצע אך ורק על ידי בעל מקצוע המנוסה בתפעול נכון של משאבות ניקוי אלו, זאת כדי למנוע פגיעה או נזק במדרכה עצמה ולשמור על עמידותה בחלוף הזמן.לסיכום

במקומות סואנים, מספר גבוה של עוברי אורח על המדרכות ומכוניות בקרבת המדרכות גורמת להצטברות מהירה של לכלוך. אנו בHigh Pressure  נמצאים בפריסה ארצית ומוכנים לכל עבודת ניקוי בלחץ מים. ביצוע משימת ניקוי זו באיכות תתבצע על ידי אנשי הצוות המקצועיים והמנוסים שלנו. אנו מציעים מגוון שירותי שטיפה בלחץ, עבודות ניקוי בגובה ועבודות ניקוי במהלך הלילה. אנו נשמח לעמוד לשרותכם בכל פנייה, הצעת מחיר, תכנוני פרויקטים, צרו איתנו קשר בטלפון או בדף צור קשר.