ניקוי עובש בלחץ מים


ניקוי עובש – המדריך המלבין
מהו עובש?

עובש הוא שם כללי לפטריות המכסות משטחים שונים. העובש נוצר , מתהווה כתוצאה מאזורים בעלי לחות מוגברת , כגון: חדרי רחצה , מטבחים , כיורים ועוד. תופעה זו הינה מאוד טבעית ושכיחה בסדר היום שלנו ובאזורים אשר אנו חיים בם.
לאחר שנבין מהו עובש וניחשף לדרך היווצרותו השקטה והמלכלכת , נוכל לדעת איך להתמודד עם מניעת היווצרותו , או לחלופין טיפול בחומרים הנכונים לצד השיטות השונות , על מנת לחטא ולהלבין , את הכתם השחור והמצחין.

אפרופו לחטא , חשוב לדעת
לעובש משמעויות בריאותיות רבות מעבר ללכלוך ואסתטיקה. העובש עלול להיות מסוכן לבני אדם ועשוי לגרום לאלרגיות שונות ובעיות במערכת הנשימה. רצוי להרחיק תופעה לא נעימה זו מסדר היום הויזואלי שלנו , תוך כדי שמירה על היגיינה נכונה , משמעת ניקיון שטחית ובלי הרבה מאמץ כלל!
במאמר זה , נתייחס למספר טיפים אשר יעזרו לנו להתמודד עם תופעת העובש ודרכיי הטיפול בו. באמצעות טיפים יעילים אלה, תוכלו לנקות בעצמכם את העובש ולהגן על בריאותכם.

עובש על הקיר? לא משהו שקשה להסתיר
הקירות מקיפים אותנו כמעט בכל זמן נתון לאורך היום שלנו. אנחנו מסתכלים עליהם הרבה, נשענים עליהם לא מעט פעמים ונותנים להם להקיף אותנו. שאנחנו מדברים על קירות חשוב שנבין את ההפרדה בין קיר נושם לבין קיר שאינו נושם. הטבע כבר הגדיר לנו , היכן שקיים חמצן כנראה שמתקיימים שם חיים ולכן כאשר אנו נתקלים בעובש על קיר אטום , חלק ולא נושם ניתן יהיה לטפל בתופעת העובש עם סמרטוט לח , אך טבול באקונומיקה. כאשר מדובר בקיר גבס לדוגמה , קיר חלול יותר , פחות אטום , הטיפול של ניקוי עובש, יהיה מורכב יותר. העובש חודר במהירות לקירות הגבס וממשיך להתפתח בתוכו גם אם תנקו את השכבה החיצונית . לכן רצוי לעקוב אחר הקיר ולתת מענה אם וכאשר יוצרו סימפטומים .במידה וקיר הגבס עבר איטום או צבע , דרכי הטיפול בו יהיו כמו שמטפילם בקיר רגיל.
עובש על המיטה? לא לדאוג , הכל בשליטה

חדר המיטות הינו בין המקומות היותר אינטימיים של האדם. קיימים לא מעט מקרים אשר אנו נתקלים בעובש במזרנים. למי מאתנו היה נוח ללכת לישון בידיעה זו , מבלי להבין כיצד לטפל בתופעה? ולכן , מתוך מודעות עצמית וסביבה הגיינית בריאה , חשוב שנדע איך לטפל במזרן שלנו ולהחזיר לו אהבה מדיי פעם. לצורך ניקיון וחיטוא יסודי , עלינו לקחת את המזרן לחצר או לכל סביבה אחרת החשופה לאור השמש ולשפשף היטב בסבון תוך כדי שמירה על לחות מסוימת. החשיפה של המזרן לשמש תגרום לו להתאוורר ולנשום ובכך תחזיר לו את חיותו המקורית. אם עבודתנו הייתה יסודית דיו , כנראה שנהנה בנוסף מניחוחות ארומטיים של תכשירי הניקיון. חשוב לזכור, שימוש באקונומיקה יגרום לבד המזרן להיאכל על ידה ולכן לא מומלץ השימוש בה.

עובש בחדר האמבט? לא צריך להיות אקרובט
לחדר האמבט יש משקל רב בחיינו ועלינו להתייחס אליו בחשיבות רבה , הן בשם ההיגיינה והניקיון והן בשם האסתטיקה וההיגיון. בימי הקיץ הלוהטים , כנראה שנפגוש את חדר האמבט מספר פעמים לא מצומצם ביום ועל כן רצוי לדעת ולהבין על תחזוקתו השוטפת תרתי משמע של חדר האמבט ללא מאמץ והשקעה מיוחדים , באמצעות חומרי ניקוי נכונים ויעילים. יש לשים לב לכל הפרטים בחדר זה ,
מהוילון הרטוב ועד לכיור דרך האמבטיה. חשוב לזכור שהעובש נוצר במקומות אשר קיימת שם רטיבות תמידית . מיותר לציין , כאשר אנו מדברים על חדר האמבט הסיכוי להיווצרות עובש במקום זה הוא מאוד גדול בשל הרטיבות התמידית והמים הזורמים בו . נבין כעת כיצד עלינו לטפל בתופעה זו ביעילות מירבית לצד תחזוקה שוטפת . שימוש בסודה לשתייה , כן כן הסודה שאנחנו שותים להנאתנו יכול לחולל אפקט מדהים כאשר מדובר בניקיון. המרכיבים שמצויים בסודה בשילוב של שפשוף מאסיבי על האיזורים שנרצה להלבין יעשה את העבודה במקרה הזה ויחולל פלאים. ניתן לשפשף גם את וילון האמבט במקביל על מנת לקבל אוירה צחורה וחדר אמבט מצוחצח והיגייני. ריחן ארומטי יתגמל את עבודתינו , מקלחת נעימה .
נוכל להשתמש באותה שיטת ניקוי בעזרת מי סודה גם כאשר אנו מעוניינים לנקות את הספה שלנו. כמו כן , להיעזר בחומץ כאשר אנו מעוניינים לנקות את השטיחים שלנו.

כללי בטיחות חשובים לשמירה על יעילות הניקיון והגנה על גופינו הנמצא תמיד במקום הראשון
בעת הניקיון , עלינו להתנהג על פי הכללים במגע עם העובש ולכן יש להקפיד להשתמש במשקפי מגן או בכל דרך אחרת על מנת להגן על העיניים שלנו. כמו כן , השימוש במסיכה על האף או קשירת בד סביב הפנים תוכל להגן עלינו מפני מגע של סביבה לא הגיינית והרחקתה ממערכת הנשימה. בנוסף , יש להקפיד להשתמש בכפפות , רצוי חד פעמיות על מנת שנוכל לבודד את המגע שלנו מזירת הניקיון ולשמור על ידיים נקיות לצד סטריליות לא מתפשרת ודווקנית.
אנו , high-pressure , מסירים עובש במשטחים גדולים במהירות ויעילות באמצעות שטיפה בלחץ מים גבוה לצד הכלים המתאימים וניסיון רב בתחום. יש לקחת בחשבון שעבודות ניקיון מהסוג הזה יעלו לנו החל מאלף שקל.
high-pressure מתמחה בניקוי והסרה של כל סוגי הלכלוכים , כל סוגי השטיפה , שטיפת גשרים , שטיפת מבנים חיצוניים , ניקוי משטחים ושטיפה בלחץ גבוה.
שירות אדיב , אמין ומקצועי
בהצלחה.