ניקוי פיח ונזקי שריפה

שיקום שריפות

שריפות הן לצערנו הרב דבר יחסית שכיח, סופרמרקטים, בתי עסק ובתים פרטיים הם רק חלק מהמקומות בהן פורצות שריפות. מעבר לסכנת החיים התמונה במפגע, נגרם נזק רב לרכוש ולמצב המבנה, לאחר כיבוי השריפה נותרים מזהמים שונים שעשויים להוות סכנה בריאותית בשל פירוק חומרים רבים (ביניהם כימיקאלים) הנמצאים בתכולת המבנה ונפלטים על ידי החום הגבוה. בשונה מהניקיון היום יומי הרגיל שאתם מכירים, ניקיון והסרת החומרים המזהמים השונים דורשת ידע וניסיון מקצועי רב ואנו בHigh Pressure  נתאים את המכשור הנכון לעבודה זו לשיקום המבנה לאחר שריפה, הצוות המנוסה שלנו מקפיד על ביצוע המשימה תחת נהלי בטיחות עבודה מחמירים ובסטנדרטים גבוהים ביותר, זאת על מנת להשיג את התוצאה המושלמת והחזרת המבנה לקדמותו.

גורמי הנזק

כמות הנזק וסוגי החומרים שנוצרים בעת הבעירה תלויים בכמה גורמים, החומרים שנמצאים במבנה וכמות החמצן שהייתה לאש בעת הבערה. כידוע, ככל שהספקת החמצן גבוהה יותר, כך הלהבות חמות יותר ויהיו מסוגלות לשרוף יותר. המשטחים השונים שנמצאים במבנה סופחים אליהם את תוצרי הלוואי של השריפה, שאינם תמיד נראים לעין ועלולים להזיק לבריאות הסובבים.

סוגי הנזקים בשריפה

העשן – העשן הרב שנוצר במהלך השריפה נספג בקירות וחללי המבנה, נשימה ממושכת של שארי העשן הספוג מזיקה לבריאות ותלווה בריח טורדני.

נזק למבנה – כתוצאה מהחום הגבוה שנפלט בעת השריפה, נשקפת סכנה לשלד הבית, במקרים מסוימים בטון המרכיב את המבנה מתייבש ונחלש ובכך מסכן התמוטטות של המבנה, לכן עולה הצורך בבדיקת רמת הנזק שנגרם לקירות ושלד המבנה.

פיח – במשך הבעירה תתפתח הצטברות של פיח על הקירות והתקרה, לפיח תכונת הולכה חשמלית ועלול לגרום לקורוזיה, קצרים ונזק למערכות החשמל שבבית או במבנה.

רטיבות בקירות – כוחות כיבוי האש עשו את עבודתם וכיבו את השריפה, אך כמויות המים מפעולות כיבוי האש גורמות להצטברות של רטיבות שעשויה לגרום להתפוררות הטיח והיווצרות של עובש על המשטחים השונים במבנה.

אסבסט –  אפילו שמדובר בחומר שכבר נאסר השימוש בו בבנייה, עדיין קיימים לא מעט מבנים עם גגות עשויות אסבסט, בחשיפה לאש חומר זה מתפורר ופולט חלקיקים רעילים שמסכנים את בריאות הסובבים.

גורם הזמן- את הנזקים שהשאירה השריפה עלינו לנקות בהקדם האפשרי על מנת למנוע החמרה של המצב ובהזנחה ממושכת אף גרימת נזק בלתי הפיך. טיפול בתוצרי הלוואי שלאחר השריפה מורכב ומצריך ידע מקצועי.

פעולות לביצוע הניקיון

הניקיון לאחר השריפה כולל מספר פעולות שבהתאם למצב אנו נבצע.

אוורור ופינוי- תחילה, עלינו לדאוג לניקיון האוויר שיתאים להמשך עבודה במבנה, לכן יש לאוורר את אתר השריפה, לאחר כיבוי השריפה, האוויר עשיר בגזים מסוכנים, אבק, ריחות קשים ולחות, אנו נבצע אוורור, נייבש את הסביבה, נסלק את הגזים המסוכנים והאבק שנושא איתו תוצרי שריפה. כל זאת להתאמת המקום להמשך עבודה בטוחה במבנה והבטחת אויר נקי לעוברי אורח, דיירים או לבעלי המקום. לאחר האוורור עלינו לפנות את תכולת המבנה, במקרה ונותרו מים מכיבוי האש נשאב או ננקז ונפנה את המקום משברי התכולה, הפסולת והאפר שנותרו מהשריפה.

עקב השריפה, מערכת החשמל במבנה עלולה להיות תקולה ואף מסוכנת לשימוש, כך שעל מכונות השטיפה בלחץ מים להיות ניידות או לפעול על גבי גנראטור. אצלנו בחברת High Pressure מכונות שטיפה ניידות הפועלות על דלק, כך שאיננו מוגבלים במקרה של תקלה בחשמל.

ניקוי פיח לאחר השריפה- למשקעי הפיח כמה דרגות והוא נוצר על משטחי המבנה תוך חשיפה לחום, חודר לנקבוביות הקיר ומעת לעת בשינוי הטמפרטורות של המבנה, הנקבוביות יפלטו ריחות החוצה. רוב משקעי הפיח נגרמים בהמצאות הספקה גבוה של חמצן בשריפה ויהיו יחסית פשוטים להסרה על ידי שטיפה בלחץ מים גבוה, ובמקרים של משקעי פיח קשים יותר, ייתכן ויידרש ניקוי בחול בלחץ נמוך או בניקוי בקיטור בלחץ גבוה. את מצב קושי המשקעים אנשי המקצוע שלנו יודעים להעריך ולהתאים את המכשור הנכון לטיפולם בצורה היעילה ביותר שתניב את התוצאה המושלמת ללא גרימת נזק למשטחי המבנה.

לסיכום

ניקיון ושיקום לאחר שריפה היא משימה מורכבת למדי, אין ספק שטיפול בנזקי העשן והאש חייבים להתבצע על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר ללא פשרות, לנו בHigh Pressure  יש ניסיון של יותר מ15  שנים בתחום, המכשור המתאים לעבודה זו, לניקוי המבנה והסרת הפיח בשטיפה בלחץ מים גבוה וניקוי בקיטור. אנו נשמח לעזור ולעמוד לשירותכם בכל הנוגע לשיקום וניקיון נזקי השריפה, להתייעצות והצעת מחיר, פנו אלינו בטלפון או בדף צור קשר.